Gjuhë

Lockheed L-1011 Tristar FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (13 vota)
 • Masat 10.14 MB
 • Shkarkime 12 117
 • krijuar 23-02 2006-
 • ndryshuar 12-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Charles Dayhuff, Paketa Sound nga Achim Buerger dhe Matt Ukena, Paneli nga David Durs
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Veshin ngjyrat e Delta Airlines. Një rilyej vetme. fluturimit shumë të këndshme. Kujdes me shpejtësi minimale! Lockheed L-1011 TriStar është një afat-ngarkesë avion trijet për civile dhe ushtarake, ndërtuar nga Lockheed në 1970s dhe 1980s.

Në 1960s, American Airlines nisi një përpjekje për të rivale Lockheed dhe Douglas për të hartuar një avion gjatë çoj më të vogël se Boeing 747, por të aftë për të mbuluar lidhjet me Londër, Karaibe dhe Amerikën Latine nga shpërndarës të kompanive në Dallas dhe Nju Jork. Lockheed TriStar pastaj nis programin në 1966, por në fund zgjodhi American Airlines McDonnell Douglas DC-10 dhe nuk komandon Ten njëmbëdhjetë.

Duke e bërë fluturimin e tij të parë mbi 16 nëntor 1970, TriStar konsiderohet për atë kohë si një mrekulli teknologjike. Me një kapacitet maksimal të vendeve 400, ajo është relativisht e zhurmshme, dhe tregon karburantit të mjaftueshme të matur, duke siguruar përfitimin e mirë për blerësit e ardhshëm. Dallimi kryesor që mund të vërehet ndërmjet konkurrenti tristar dhe DC-10 është motori i tretë Lockheed është i integruar në bishtin e avionit (si Boeing 727) për më shumë stabilitet, ndërsa ajo e McDonnell Douglas është e vendosur në të njëjtin vend, por jashtë për të fituar pushtetin. Për fat të keq, teknika e zgjedhur për Tristar shkakton kohë shtesë të projektimit për një vit, ndërsa McDonnell Douglas DC-10 bëri debutimin e saj në treg. Përveç kësaj, Rolls-Royce, projektuesi nga tre motorë në L-1011 Tristar të (në RB211) falimentoi në 1971 duke shkaktuar edhe më shumë vonesa. Kompania britanike është ende i ruajtur nga një nacionalizimit që synon të mbrojë aftësitë ushtarake teknologjike Britania. Avioni është mbledhur në Palmdale, Kaliforni (SHBA). (Wikipedia)
 • Autori: Charles Dayhuff, Paketa Sound nga Achim Buerger dhe Matt Ukena, Paneli nga David Durs
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (13 vota)
 • Masat 10.14 MB
 • Shkarkime 12 117
 • krijuar 23-02 2006-
 • ndryshuar 12-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Charles Dayhuff, Paketa Sound nga Achim Buerger dhe Matt Ukena, Paneli nga David Durs
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium