Gjuhë

Beechcraft D18S Amfib FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (19 vota)
 • Masat 59.1 MB
 • Shkarkime 22 056
 • krijuar 01-11 2010-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Milton Shupe, Matës nga Scott Thomas, Tekste nga André Folkers, Urs Burkhardt, Damian Radice, Manfred [Mani] D.Saliger, Tinguj nga Nigel Richards, pontonë të modeluar nga Bill Ortis, Water Effect dhe filloni matësin nga Roman Stoviak
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Më 16 / 02 / 2018: I ri FSX modelin origjinal 3D dhe 100% compatible Prepar3D v4 +. Shtimi i dy liveries ri, bump dhe strukturat e hartës spekulim, një dokumentacion të plotë. Asnjë panel 2d kjo shtesë nuk mund të fluturohet vetëm nga VC.

Për FS2004 version të pajtueshëm Kliko këtu

Kjo paketë ofron dy modele (ngarkesë dhe pasagjer), panele me porosi dhe matëse, tinguj të personalizuar dhe autentikë, model fluturimi afër realitetit, duke përfshirë katër liveries.

Një nga avionët më realë të frekuencave për simulatorët e fluturimit. Modeli i bukur me kabina virtuale dhe tingujt motorike të cilësisë shumë të mirë që ju zhyt plotësisht në simulim.

beechcraft d18s amfib i 1beechcraft d18s amfib i 2beechcraft d18s amfib i 3beechcraft d18s amfib i 4beechcraft d18s amfib i 5beechcraft d18s amfib i 6beechcraft d18s amfib i 7beechcraft d18s amfib i 8beechcraft d18s amfib i 9beechcraft d18s amfib i 10beechcraft d18s amfib i 11beechcraft d18s amfib i 12
 • Autori: Milton Shupe, Matës nga Scott Thomas, Tekste nga André Folkers, Urs Burkhardt, Damian Radice, Manfred [Mani] D.Saliger, Tinguj nga Nigel Richards, pontonë të modeluar nga Bill Ortis, Water Effect dhe filloni matësin nga Roman Stoviak
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (19 vota)
 • Masat 59.1 MB
 • Shkarkime 22 056
 • krijuar 01-11 2010-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Milton Shupe, Matës nga Scott Thomas, Tekste nga André Folkers, Urs Burkhardt, Damian Radice, Manfred [Mani] D.Saliger, Tinguj nga Nigel Richards, pontonë të modeluar nga Bill Ortis, Water Effect dhe filloni matësin nga Roman Stoviak
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium