Gjuhë

F-16 Lufta kundër Falconit FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 76 MB
 • Shkarkime 67 212
 • krijuar 19-09 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Kirk Olsson
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Shtesa e mrekullueshme e konvertuar për të punuar në mënyrë të përkryer me të FSX dhe P3D, modelimi nga Kirk Olsson është i jashtëzakonshëm. Ky model (Viper) vjen me textures 22 dhe modele 4. Efektet Afterburner dhe pjesët e animuara janë të pranishme, tinguj me porosi, matës, kabinë virtuale, HUD, Paneli 2D.

Gjeneral Dinamika F-16 Fighting Falcon është një luftëtar multirole zhvilluar nga Shtetet e Bashkuara gjatë 1970s Urdhërohet nga më shumë se vendet 20, të ndërtuara sipas licencës në Turqi, Korenë e Jugut dhe një grup prej katër vendeve NATO F-16 në 2013 është luftëtar më të përdorura në botë, sipas një vlerësimi, avioni 2,309 në shërbim në 2012 ose 15% të të gjitha avionëve luftarakë në botë. Kopja 4 500th u dërgua në prill të vitit 2012 dhe prodhimi pritet të vazhdojë të paktën deri në 2017 për eksport. (Wikipedia)

119

Nxjerrja e shpejtë:

1. Shtrini plotësisht flaps (F8).

2. Aktivizoni frenën e parkimit dhe shtypni mbytjen në fuqi të plotë. Mbajeni frenimin për 2-3 sekonda (për të ndërtuar energji).

3. Lëshoni frenimin dhe rrotullojeni në nyjet 125-135.


Ulje :

1. Zvogëloni shpejtësinë në nyjet 340 me frenat e ajrit (/).

2. Zgjasë skeda të plotë (F8). Rregulloni shpejtësinë me mbeshtjelljen dhe frenimin e ajrit për të qëndruar në shpatin e rrëshqitjes.

3. Pranë pistës rreth nyjeve 200.

4. Pak para se pista në rreth 165 nyje të zgjasë frenimin e ajrit (/), ngjitni lart hundën
dhe të rritet mbyt për të ngadalësuar prejardhje.

5. Ndizni prerjen dhe prekjen midis nyjeve 145-155.

6. Mbani gjatësi pozitive të hundës derisa shpejtësia të jetë reduktuar në mes nyjeve 130-140.
Pastaj ngadalë ulni hundën dhe aplikoni frenimin midis nyjeve 100-120.

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 76 MB
 • Shkarkime 67 212
 • krijuar 19-09 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Kirk Olsson
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium