Gjuhë

Piasecki H-21C Banane Fying FSX

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (24 vota)
 • Masat 21,4 MB
 • Shkarkime 18 495
 • krijuar 09-08 2007-
 • ndryshuar 12-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Mick Posch
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Më 15 / 02 / 2012

H-21C, i njohur gjithashtu si Shawnee, Workhorse, dhe Flying Banana, është ndërtuar nga Piasecki Helicopter Corporation në fillim të 50's. Është një helikopter transporti (pasagjerët 20 dhe ekuipazhi i 2), si dhe shpëtimi dhe sulmi. H-21C u përdor kryesisht nga Forcat Ajrore, forcat ajrore Perëndimore gjermane, marina franceze dhe forca ajrore mbretërore kanadeze. Ata që punuan me kënaqësi ose e urrenin: nuk kishte tokë të mesme.

Në këtë paketë janë të disponueshme dy versione: Piezek H-21C dhe Vertol V-44 të pajisura me gjithandej

Vjen me textures 7, helikopter i kompletuar.

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (24 vota)
 • Masat 21,4 MB
 • Shkarkime 18 495
 • krijuar 09-08 2007-
 • ndryshuar 12-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Mick Posch
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium