Gjuhë

Ilyushin Il-86 Paketa FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (6 vota)
 • Masat 8.37 MB
 • Shkarkime 6 438
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 13-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Modeli Visual: Dimitri Samborski, Piktura: Dmitry Shevtsov dhe MaximMysin, Dinamika e fluturimit: Sergej Dubovitsky, Tinguj nga paketa Il-62
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Një avion rus madhështor me motorë 4. Modeli dhe textures janë të mira, paneli është funksional, tingujt janë të mira. Duhet të shohim!

(Emri NATO raportimi: Camber) The Ilyushin Il-86 është një e shkurtër / të mesme gamë të gjerë-e trupit jet avioni. Ai ishte i pari i gjerë-trupin BRSS-së dhe katër motor gjerë trupi i dytë në botë. Projektuar dhe testuar nga byroja e projektimit Ilyushin në 1970s, është vërtetuar nga industria sovjetike avionëve, prodhuar dhe tregtuar nga BRSS.

IL-86 ishte e dyta për të kaluar avion të epokës sovjetike të projektuar (paraardhës modelin e saj motra e Il-96, e cila për herë të parë fluturoi në 1988). Zhvilluar gjatë epokës së Leonid Brezhnjevit, i cili u shënua nga stanjacioni në shumë sektorë të industrisë Sovjetik, Il-86 kishte motorët e më tipike e 1960s, kaloi një dekadë në zhvillim dhe nuk arritën të hyjnë në shërbim në kohë për Olimpiadën e Moskës, si fillim qëllim. Vetëm 106 janë ndërtuar. Lloji është përdorur nga Aeroflot dhe pasardhëse linjat ajrore post-sovjetike dhe vetëm tre u eksportuar. Në shërbim, ajo fitoi njohjen si një makinë shumë të sigurt dhe të besueshëm.

Në fillim të 2012, vetëm 4 Il-86s mbetur në shërbim, të gjithë ata me të Forcave Ajrore Ruse. (Wikipedia)
 • Autori: Modeli Visual: Dimitri Samborski, Piktura: Dmitry Shevtsov dhe MaximMysin, Dinamika e fluturimit: Sergej Dubovitsky, Tinguj nga paketa Il-62
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (6 vota)
 • Masat 8.37 MB
 • Shkarkime 6 438
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 13-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Modeli Visual: Dimitri Samborski, Piktura: Dmitry Shevtsov dhe MaximMysin, Dinamika e fluturimit: Sergej Dubovitsky, Tinguj nga paketa Il-62
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium