Gjuhë

McDonnell Douglas DC-10-30 United Airlines FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 11.2 MB
 • Shkarkime 15 805
 • krijuar 15-05 2006-
 • ndryshuar 27-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Staffan Ahlberg Mike Baumann Fraser Turner
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
A rilyej vetme, shumë të këndshme fluturimit + porosi tinguj. Lexoni udhëzimet në panel, modelit të kualitetit të lartë.

DC-10 është një avion me tre motor të gjatë-ngarkesë McDonnell Douglas, i prodhuar nga Douglas Aircraft Company, në ndërkohë bëhet Beach Divizioni i gjatë e aeroplanë Boeing komerciale. Ajo është pasardhëse e varg Douglas DC-8 afat-ngarkesë e Douglas lashtë. Prodhimi i saj ka filluar në janar 1968 dhe kopjet e para janë dorëzuar në 1971. Ai u zëvendësua në 1990 nga McDonnell Douglas MD-11. Ajo është prodhuar në mes të 1971 dhe 1989 për kopje 386 në më shumë se 60 DK-10 (modele cisternë ndërtuar për Forcën Ajrore të SHBA).
 • Autori: Staffan Ahlberg Mike Baumann Fraser Turner
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 11.2 MB
 • Shkarkime 15 805
 • krijuar 15-05 2006-
 • ndryshuar 27-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Staffan Ahlberg Mike Baumann Fraser Turner
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium