Gjuhë

PWDT Zlin Z-43 FS2004

INFORMACIONET E FILEVE

Ky avion është krijuar duke përdorur FSDS 2.24. Përkundër këtij fakti, ajo mund të ju ofrojnë shumë karakteristika në dispozicion vetëm në modelet e krijuar në gmax - duke përfshirë kabinë dinamike dhe të klikueshme virtuale me instrument të plotë dhe ndriçim kabinës. vlerëson Custom sigurojë simulim shumë realiste e Z-43, duke përfshirë procedurat çekliste.

Warning: Shih listë e plotë se si të saktë të filluar-up e avionit (pa përdorur Ctrl + E).

Zlin Z-43 është një tjetër anëtar i familjes Z-40 prodhuar nga Moravan Otrokovice. Ajo ishte projektuar si një zëvendësim modern për L-40 Metasokol në gjysmën e dytë të 1960s. Është e ndërtimit është i bazuar në atë të paraardhësit, Z-42. Por ju mund të vëreni dallimet në shikim të parë - kabinë 4 ulur, avionit më të fuqishme dhe të krahut formë ndryshuar.

"Katër-tre", ashtu siç është quajtur në shumë aeroclubs çeke, është përdorur për trajnimin bazë, duke përfshirë radionavigacioni, fluturime ndonjë gjë interesante dhe sportive fluturues. Z-43s janë përdorur edhe për fluturim saktësi dhe tubim fluturues.

Edhe pse kritikuar disa herë, sidomos në aspektin e ekonomisë operacion, është avioni më e përhapur e kësaj kategorie në Republikën Çeke dhe në Sllovaki dhe është përdorur nga të dy aeroclubs dhe pronarët privatë. (Burimi: https://pwdt.virtualskies.net)

INFORMACIONET E FILEVE


Përditësuar fundit

04-07-2020Edgley Optica FSX  &  P3D
--------
03-06-2020Embraer ERJ 135 Multi-jetësor FSX  &
--------
02-06-2020Embraer ERJ 145 Multi-jetësor FSX  &
--------
02-06-2020Boeing 757-200 Donald Trump (Trump
--------