Gjuhë

Airbus A380 Air France FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (58 vota)
 • Masat 36.51 MB
 • Shkarkime 46 511
 • krijuar 02-03 2010-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Project Airbus i jashtëm
 • http://www.pafs.wf
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për FSX versioni i përputhshëm Kliko këtu

Update plotë në 06 / 06 / 2012: Këtu është lindur i fundit i Air France, Airbus A380! Një trajtim i vërtetë i trajtimit dhe emocioneve të garantuara, model i origjinës FS2004. përfshin tingujt me porosi, kabina virtuale (VC) specifike për këtë model (nuk ka të bëjë me FSX version). Vini re se kjo shtesë ka panel 2D sheshtë (version kabinë), kështu që ju duhet të fluturojnë në pikëpamje virtuale kabinë vetëm, Ajo është më realiste.

- Në tetor 30, 2009, Air France-KLM ka marrë saj të parë Airbus A380
- Në nëntor 20, 2009, kompania ka bërë fluturimin e vajzërisë e A380 mes Parisit dhe Nju Jork me 538 pasagjerë në bord.

Air France është e marrjes në dorëzim të saj Airbus A380 parë, avioni më i madh në botë, të cilat mund të bartin pasagjerë 538 mbi 13,000 km. Tre nga dymbëdhjetë avionëve në mënyrë që do të dorëzohen në Air France në mes tani dhe 2010 pranverës, për të ndjekur nga afër nga një e katërta. Duke filluar nga 23 nëntor 2009, Air France A380 do të operohet në fluturime të përditshme në mes të Paris - Charles de Gaulle dhe Nju Jork - JFK, e ndjekur nga Paris-Johanesburg gjatë dimrit 2009-2010.

Prandaj, Air France është i pari bartës Evropian për të vepruar këtë Superjumbo dhe ajrore parë në botë për të ofruar fluturime transatlantike mes Evropës dhe SHBA-ve me këtë avion.

A380 është veçanërisht i përshtatshëm për strategjinë e Air France, dhe madhësia e saj është një ndeshje ideal për qendër të fuqishme të linjës ajrore në Paris - Charles de Gaulle.

katër shtet-e-artit-engines saj GP 7200, forma e tij aerodinamike dhe trup i avionit të saj integrimin e teknologjive të fundit të bërë A380 avioni më i ekologjikisht miqësore për kategori të saj.

«Në 1996, Air France bazuar vendimin e saj për të blerë A380 në kritere objektive të cilat kanë provuar se performanca e këtij avioni është e përshtatshme në mënyrë ideale për kërkesat e kompanisë», deklaroi Jean-Cyril Spinetta, Kryetar i Bordit të Drejtorëve të Air France-KLM .

A380 krenohet me kapacitet të barabartë me atë të një Boeing 777-200 dhe një Airbus A340-300 kombinuar, duke ofruar një reduktim 20% në shpenzimet operative.

«Çdo A380 do të mundësojë Air France për të ruajtur 12 për 15 milionë euro në vit, e cila, në klimën e vështirë ekonomike e sotme, siguron kompanisë me mjetet për të përballuar krizën. Air France, pra, do të jetë në gjendje të ofrojë klientëve të saj komoditetin edhe më të mëdha, duke i mbajtur shpenzimet e saj nën kontroll. Për më tepër, performanca e A380 është në përputhje me angazhimet mjedisore të kompanisë », shtoi Pierre-Henri Gourgeon, CEO i Air France.

A380 Air Francës ofron udhëtarëve tri klasa: La Première-First - vende 9 në kuvertë kryesore - Affaires-Business - vende 80 në pjesën e sipërme kuvertë - dhe vende Voyageur-Ekonomi 449 përhapur mbi dy kuvertën. Në çdo kabinë shumë të qetë, Air France ka krijuar një ambient intim qetësues, në sajë të ndriçimit rregullueshme përshtatshme për fazat e ndryshme të fluturimit. Nëse ai të jetë një pikë takimi, ose një zonë relaksim, secili kabina ka qenë i pajisur me gjithçka pasagjerët duhet të bëjnë përvojën e tyre të fluturimit një të vërtetë të pëlqyeshëm. 22 shoqëruesit e fluturimit janë në bord të shërbejë konsumatorëve 538.

Që në fillim të 1996, Air France ka marrë pjesë në grupet punuese, duke përfshirë Airbus dhe transportuesit kryesore nisë të A380, për të hartuar një avioni që mund të përmbushur pritjet e konsumatorëve, dhe ka përgatitur për ardhjen e saj që nga 2003. Air France ka punuar edhe me autoritetet e aeroportit për të përshtatur objekte tokësore në këtë avion të ri, të trajnuar si ekuipazhit dhe terren stafit dhe investuar në pajisje të përshtatshme devijim.

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (58 vota)
 • Masat 36.51 MB
 • Shkarkime 46 511
 • krijuar 02-03 2010-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Project Airbus i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium