Gjuhë

Airbus A320-211 Air Canada 2005 FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (16 vota)
 • Masat 23.9 MB
 • Shkarkime 14 417
 • krijuar 17-01 2006-
 • ndryshuar 10-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autor: Nik Trathen
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Airbus A320-211 Air Canada. Një rilyej dhe një panel të thjeshtë por praktike. Tingëllon shumë e mirë.

Air Canada (IATA: AC, ICAO code: ACA) është linja ajrore kombëtare e Kanadasë. Ajo operon fluturime vendore dhe ndërkombëtare në pesë kontinente nga shpërndarës të saj në Toronto Pearson, Montreal-Trudeau, Vankuver dhe Calgary. Air Canada është ajrore 13th më i madh në botë. Në 2008 së bashku me rajonale ajrore të saj Air Kanada Jazz, ajo ka kryer mbi 33 milionë pasagjerë, operative 1,370 planifikuar fluturime të përditshme dhe të punësuar 24,700 të punësuar me kohë të plotë në të gjithë world2. Selia e saj janë të vendosura në Montreal, pas largimit të tij nga qyteti i Winnipeg, Manitoba në 1949. Ajo është një anëtar themelues i Star Alliance. (Burimi Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (16 vota)
 • Masat 23.9 MB
 • Shkarkime 14 417
 • krijuar 17-01 2006-
 • ndryshuar 10-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autor: Nik Trathen
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium