Gjuhë

Bombardier Kanadez CL-215 FSX & P3D

INFORMACION

Më 18 / 03 / 2018Tani 100% është në përputhje me Prepar3D v4, amtare FSX modeli, struktura të reja, një ripërcaktim i ri i skedarit Aircraft.cfg, bugfixë të vegjël.

Më 01 / 10 / 2012: Në këtë version të ri, modeli 3D u krijua me FSDS 3.51 dhe u përpilua me Makemdl për FSX dhe tani ka një seri të plotë të animacioneve të hollësishme, një kabinë virtuale me leva animuar, pedalet, kokën e cilindrit, derën me shkallë, enët e kapakëve të qepave të animuara me tym. Kabineti i ndezur virtual.
Për versionin e pajtueshëm me FS2004 Kliko këtu

Bombardier Canadair CL-215 me struktura 12 që përfaqësojnë secilin nga operatorët e mëposhtëm: Mbrojtja Civile F-ZBBV në dy variante, Greqi, Royal Thai Navy, Itali SOREM, Spanjë CEGISA, Newfoundland dhe Labrador, Conifair-Quebec, Buffalo Airways, Forca 431-03 SAR, Spanjë Forca Ajrore 432-14, Provinca e Manitobës - 250 dhe struktura të tjera janë në dispozicion në internet. Përfshirë me kabina virtuale, panelin 2d, tingujt e personalizuar dhe matësit, referencat, listat kontrolluese. dhe lista kyçe, operacioni i deponisë së ujit.

ESHTE SHUME E RENDESISHME për të kujtuar për të rregulluar ngarkesën totale të karburantit për ta mbajtur atë nën MTOW për ngritjen e tokës ose të ujit. Këto janë dhënë më poshtë ose në seksionin Performance të file Aircraft.cfg. Mos korrigjimi i këtyre vlerave do të ishte e vështirë të hiqej nga pistës me mbipeshë dhe të pamundur për t'u nisur apo edhe të lëvizte kur lundronte në ujë.

Përdorni panelin 2d "KONTROLLI I UJIT DUMP" (D) për të menaxhuar operacionet e deponisë së ujit.

MTOW: 43,500 lbs tokë, 37,700 lb ujë.
MLW: 34,400 lbs, tokë ose ujë.

Fuqia dalëse: 2,100 HP.
Fuqia maksimale e vazhdueshme: 1,900 HP.
Shpejtësia maksimale e lundrimit: 160 KTAS në 10,000 ft.
Shpejtësia e Lundrimit në Distancë: 145 KTAS në 10,000 ft.
Shpejtësia e ngadalësimit në MTOW: 75 KIAS me flaps 15 deg.
Shpejtësia e goditjes në 34,400 lb: 63 KIAS me flapat e degëve 25.
Lartësia Max Op: 20,000 ft.
Ngjitja fillestare: 1,000 fpm.
Gama e trageteve: 1,520 mi me ngarkesë 1,100 lb.
Shfrytëzimi i ujit: 1,410 gal US.
Kapaciteti i karburantit: 1266 imp-gal në qelizat e karburantit 16 identike të fshikëzës.

Të dhënat teknike dhe performanca janë marrë nga të dhënat zyrtare.

Canadair CL-215 është avioni i parë i projektuar si një bombardues uji për zjarrfikës. Është avioni më i famshëm i këtij lloji, deri në pikën që në Francë, Kanaderi është bërë sinonim i avionit me bomba uji. CL-215 është projektuar në Kanada nga Canadair (aktualisht Bombardier Aerospace) dhe ka prodhuar kopje 125 mes 1966 dhe 1989, eksportuar në një duzinë vende. (burimi wikipedia)


Paneli 2dPaneli 3DVCcl215 C FAYNcl215 C FTUVcl215 C FTUV 1cl215 Conifaircl215 F ZBBV 1CL215 F ZBBV 1cl215 lundruesCL215 Greqicl215 Greqi 1cl215 ItaliCL215 Itali 1CL215 Royal ThaiCL215 Royal Thai 1
INFORMACION


Përditësuar fundit

05-10 2019-Auster J1 Autokrat FSX  &  P3D
--------
26-09 2019-Sukhoi SuperJet SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
30-08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
26-08 2019-Dassault Falcon 20E FSX  &  P3D
--------
23-08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


Gjuhë