Gjuhë

Boeing 767-300ER polake Air-Line FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 41.3 MB
 • Shkarkime 15 679
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 08-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Projekti OpenSky, panel 2d nga Jimmy Richards
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Boeing 767-300 ngjyra me cilësi të lartë LOT, kjo add-on kërkon një konfiguracion grafike të mirë. Modeli 3D bërë në mënyrë të detajuar. MFK është funksional dhe panel 2D shumë komplekse për të vështirë-vlon. Një domosdoshmëri për FS2004!

Lotnicze LOT Polskie Linie (e anglisht, LOT polake Airlines) (IATA: OL ICAO code: LOT) është linja ajrore kombëtare e Polonisë. Themeluar më 1 janar 1929, ajo është një nga më të vjetër në botë, avioni i parë e përdorur ishin Junkers F13 (kopje 15) dhe Fokker F.Vlla / 1m (kopje 6).

LOT bashkuar aleancës ajrore Star Alliance në 2003 dhe ka një degë EuroLOT, e cila ofron fluturime vendore në Poloni.

Boeing 767 është një me dy motor tip avioni barrë të gjatë, prodhuar nga kompania amerikane Boeing. Është bërë fluturimin e tij të parë 26 shtator 1981. Versionet e ndryshme të udhëtarit 767 mund të kryejë mes 181 dhe 375 njerëzit dhe jetën e baterisë ndryshon nga 9400 për 12 200 km, në varësi të versionit dhe konfigurimin e njësisë. Boeing 767 është në dispozicion në tre fuselages ndryshme. E para, 767-200, hyri në shërbim në 1982, e ndjekur nga 767-300 në 1986 dhe 767-400ER në 2000. Boeing ka zhvilluar edhe versione të "zgjeruar gamën" (ER) për -200 dhe -300 versionet, me autonomi më të madhe dhe një ngarkesë të lartë. Në 1995, Boeing ka porositur 767-300F, një version anije mallrash plotësisht. Versione tjera mallrash gjithashtu ekzistojnë, por ajo është përdorur për versionet e pasagjerëve të 767 që janë konvertuar.

767 është zhvilluar së bashku me avion me një rresht Boeing 757. Të dy ndajnë avion elemente shumë, veçanërisht në nivel të projektimit dhe kabinë. Boeing 767 është avioni i parë hyri në shërbim me një ekuipazhit të fluturimit që përbëhet nga vetëm dy pilotë, e cila eliminuar përdorimin e shërbimeve të një inxhinier fluturimi.

Në 1990s, Boeing 767 u bë avioni përdoret për shumicën e avionëve gjatë ngarkesë dhe është përdorur më së shpeshti nga linjat ajrore për fluturimet transatlantike midis Shteteve të Bashkuara dhe Evropës. Në 2009, urdhërat totale për Boeing 767, të gjitha versionet, ishte pak më shumë se 1000, me avionë 900 janë dorëzuar. -300 / -300ER Model i Boeing 767 është versioni më të popullarizuara të këtij avioni, me gati dy të tretat e urdhrave të përgjithshme. Në 2009, ka pasur shërbim 864 Boeing 767, të shpërndara në mesin e linjave ajrore 48.

Shtator 11, 2001, ditën e sulmeve në Nju Jork, dy Boeing 767 që u rrëzua në kullat binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë. (Burimi Wikipedia)
 • Autori: Projekti OpenSky, panel 2d nga Jimmy Richards
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 41.3 MB
 • Shkarkime 15 679
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 08-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • Shkarko
 • Autori: Projekti OpenSky, panel 2d nga Jimmy Richards
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium