Gjuhë

de Havilland Canada DHC-1 Chipmunk FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 11.36 MB
 • Shkarkime 7 761
 • krijuar 31-08 2006-
 • ndryshuar 13-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Rick Piper, Dave Booker, Saverio Maurri
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Ky është një avion ideal dhe i mrekullueshëm! Nuk mund të them më shumë, provo! E disponueshme në riparimet 13. Piloti është pothuajse i vërtetë, shikoni në lëvizje! Avion i mrekullueshëm. Paneli i mrekullueshëm. Dashuri të mëdha. Falë autorëve për punë cilësore.
De Havilland Kanada DHC-1, i njohur gjithashtu si Chipmunk (në chipmunk francez) është një monoplan i vogël. Ai bëri fluturimin e parë në 22 Maj 1946.

Chipmunk, një aeroplan me dy motorë me një motor, është një avion bazë i cili ishte roli kryesor i Forcave Ajrore Mbretërore Kanadeze, Forcave Ajrore Mbretërore dhe disa forcave të tjera ajrore, përmes pjesës më të madhe të Luftës së Dytë Botërore pas. Chipmunk Havilland ishte projekti i parë i vërtetë i aviacionit pas Havriland Kanada.

Sot, mbi 500 DHC-1 Chipmunk (i njohur gjithashtu si "Chippie") mbeten të lundrueshëm.
 • Autori: Rick Piper, Dave Booker, Saverio Maurri
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 11.36 MB
 • Shkarkime 7 761
 • krijuar 31-08 2006-
 • ndryshuar 13-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Rick Piper, Dave Booker, Saverio Maurri
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium