Gjuhë

Hawker Siddeley Trident FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 25 MB
 • Shkarkime 9 286
 • krijuar 26-10 2006-
 • ndryshuar 27-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: David Maltby Faqja e internetit i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Hawker Siddeley Trident 2 dhe 3. Në dispozicion me textures 6, avionë me cilësi të lartë, të shkëlqyera dhe animacione. Paneli gjithëpërfshirës + VC.

Hawker-Siddeley Trident Avioni ishte trijet i shkurtër / i mesëm i projektuar nga De Havilland në 1950s, dhe i ndërtuar nga Hawker-Siddeley në 1960s, pas thithjes së De Havilland nga grupi i fundit.

Projektuar për British European Airways (BEA), ajo u shit në sasi të vogla kompanive të tjera, me vetëm avionë 117 të prodhuar. Ishte një trafik aeroplan i rëndësishëm europian, por kostot e tij të larta operative e detyruan aeroplanin për një jetë të shkurtër. Pas shkrirjes së BEA dhe BOAC në British Airways, u zëvendësua nga flota Trident e Boeing 737 dhe Boeing 757 1980s të hershme. Trident megjithatë mbeti në shërbim të Air China deri në mesin e 1990.

Trident ishte avioni i parë komercial që afrohej plotësisht plotësisht automatikisht dhe ulje. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 25 MB
 • Shkarkime 9 286
 • krijuar 26-10 2006-
 • ndryshuar 27-08 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: David Maltby Faqja e internetit i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium