Gjuhë

De Havilland Otter DHC-3 PZL FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (5 vota)
 • Masat 10.3 MB
 • Shkarkime 8 161
 • krijuar 20-08 2006-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Eugene Heyart
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Shumë e bukur dhe e thjeshtë. Pagabueshmit tingëllon. I pranishëm në repaints 5.
De Havilland Canada DHC-3, i njohur edhe si "Otter" është një monoplane. Pas suksesit të DTK-2 Beaver de Havilland Kanada zhvillon më të mëdha, DTK-3, të planifikuar për të njëjtat detyra. kopje 460 u ndërtuan

DHC-3 ka shërbyer si bazë për të prodhuar DHC-6 Twin Otter pajisur me dy propellers. Disa DHC-3 janë modifikuar për të përmirësuar performancën e tyre të fluturimit, më të shtuar turbinë bar Pratt & Whitney PT-6A. Kjo masë të madhe përmirëson aeroplan turbinë sepse ai ishte vetëm një yll motor piston. Avioni mbetet shumë e besueshme që turbinat e PT-6 janë miratuar për të vetme motor fluturim IFR.

Ajo mund të jetë e pajisur me të gjithandej në hidroavion saj ose ski. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (5 vota)
 • Masat 10.3 MB
 • Shkarkime 8 161
 • krijuar 20-08 2006-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Eugene Heyart
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium