Gjuhë

De Havilland Beaver DHC2 Alaska Tours FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (5 vota)
 • Masat 19.3 MB
 • Shkarkime 11 699
 • krijuar 30-10 2005-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Michael Woolsey, modeli i Steve Grant
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Një hidroavion shumë i mirë me bazë në Thorne Bay, AK. Brendshme në 3D, dhe riprodhuar tinguj. Perfect për ndonjë gjë të vogël!
De Havilland Canada DHC-2, i njohur gjithashtu si Beaver (frëngjisht, kastor) është një monoplane vogël.

Pas Luftës së Dytë Botërore, de Havilland Canada ndërton avionin, përshtatur me kushtet e rënda të shfrytëzimit të Kanadasë veriore. Ajo është projektuar të jetë e thjeshtë, të fuqishme dhe të besueshme, me një motor të vetme radiale dhe mund të jetë e pajisur me ose rrota apo ski, ose gjithandej në tokë në çdo terren. Për projektimin, de Havilland Canada kërkoi mendimin e shumë pilotëve bush edhe para një prototip kështu që është e përshtatur të përkryer për kushtet e vështira në të cilën ajo fluturon. Për shembull, dera i udhëtarëve në një formë gjashtëkëndor për një fuçi e naftës mund të ngarkohet lehtësisht.

Ajo është ndërtuar në mes të 1947 dhe 1965 për kopje 1657.

Në 1951, de Havilland Canada avioni zhvillon një të ngjashme, por më të mëdha, të DHC-3 Otter. (Wikipedia)
 • Autori: Michael Woolsey, modeli i Steve Grant
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (5 vota)
 • Masat 19.3 MB
 • Shkarkime 11 699
 • krijuar 30-10 2005-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Michael Woolsey, modeli i Steve Grant
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium