Gjuhë

Bombardier CRJ-200 Air France FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 8.23 MB
 • Shkarkime 22 904
 • krijuar 01-04 2006-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: ProjectOpen Sky, suite fichier readme
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Këtu është një jet e përdorur shpesh nga Air France për fluturime rajonale. Modeli dhe textures janë të jashtëzakonshme. Ne kemi parë rrallë një shtesë të cilësisë të tillë. Ju nuk do të jenë të pakënaqur. panel funksionale dhe të shëndoshë me cilësi të mirë.

CRJ200 është mundësuar nga dy Turbojets General Electric CF34-3B1 gjeneruar një goditje nominale 8729 LBF (38.83 kN) në fluturim. Në një shpejtësi cruising e 464 nyje deri në (860 km / h), ajo mund të fluturojnë 1,915 milje detare (3,547 km) me një ngarkesë të plotë të udhëtarëve 50.

CRJ200 është këmbët 87 10 inç (26.77 m) gjatë dhe peshë maksimale fluturim paund 53,000 (24,041 kg). rrezja e tij duke e kthyer nga gradë 180 është vetëm 75 këmbët (22.9 m) në tokë, një aeroportet rëndësishme gjithnjë e zënë.

Bombardier Aerospace aktualisht ofron dy versione të CRJ200. CRJ200 CRJ200 ER dhe LR. Versioni me gamë të zgjeruar (ER) është karakterizuar nga një peshë maksimale fluturim prej £ 51,000 (23,133 kg) dhe një sërë 3547 km. Së fundi, versioni i pranueshëm distance (LR) tregon një peshë maksimale fluturim paund 53,000 (24,041 kg) dhe një sërë 2 880 km

Engines çdo version mund të modifikohet për të dhënë performancën e avionit të jashtëzakonshme në mot të nxehtë në aeroportet në lartësi të mëdha, duke rritur ngarkesën dhe për këtë arsye profitabilitetit. (Wikipedia)
 • Autori: ProjectOpen Sky, suite fichier readme
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 8.23 MB
 • Shkarkime 22 904
 • krijuar 01-04 2006-
 • ndryshuar 14-09 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: ProjectOpen Sky, suite fichier readme
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium