Gjuhë

Cessna 206 H1 FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 21.01 MB
 • Shkarkime 11 020
 • krijuar 13-09-2006
 • ndryshuar 14-09-2012
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autor: BONNE Roger, GUIDEE Francois Denis, NEHR Gerd R
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Kjo është Cessna 206 H1. E bukur për të fluturuar. Tingujt e modifikuara dhe efektet shumë të bukur të shpejtësisë së erës dhe rrota. Përfshirë dy repaints dhe një të bardhë gati për të pikturuar.

Cessna 206, i cili bëri fluturimin e parë në 1965, është pasardhës i drejtpërdrejtë i 205 Cessna cila ishte shtuar një motor më të fuqishëm dhe një derë të dyfishtë ngarkesave. Që nga fillimi i prodhimit të saj ajo ishte në dispozicion në dy versione: Super Skylane (version pasagjerëve) dhe Super Skywagon (version utility).

Më pas janë bërë shumë përmirësime. Në 1969 Super Skywagon bë vetëm Skywagon dhe në 1971 ajo është ndryshuar për "Stationair". Prandaj të dy versionet bërë më shumë se një.

Si për gamën e saj të vetme-motor Cessna lënë prodhimin në 1985 Cessna 206. Ajo nuk ka të rinisë deri në 1994 me dy versione: Cessna Stationair (206H) Cessna Turbo Stationair të dhe (T206H), qenies fundit, si emrin e saj, mundësuar nga një motor turbocharged. Këto avionë marrë vërtetimin e tyre në 1998.

Ka edhe versionet remotorisées nga Solutions American Soloy aviations:

Cessna 206 Soloy Mk1 mundësuar nga një turbinë Rolls-Royce / Allison 250-C20S 420 hp dhe Cessna 206 Soloy Mk2 mundësuar nga një Rolls-Royce turbinë 250B17F 450 hp.

Këta versione të sigurojë fitim të konsiderueshëm të performancës, ndërsa në masë të madhe reduktimin e zhurmës, ato janë përdorur për shumë misione transport dhe punë ajrore. (Wikipedia)
 • Autor: BONNE Roger, GUIDEE Francois Denis, NEHR Gerd R
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 21.01 MB
 • Shkarkime 11 020
 • krijuar 13-09-2006
 • ndryshuar 14-09-2012
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autor: BONNE Roger, GUIDEE Francois Denis, NEHR Gerd R
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

02-03-2020Boeing 737-MAX8 Multi-Livery FSX &
--------