Gjuhë

MIG-21 Madness Paketa FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 31.8 MB
 • Shkarkime 8 324
 • krijuar 05-03 2013-
 • ndryshuar 06-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Kazunori Ito & Spike
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Paketa përfshin efekte të reja si djegie pas, përfshin shumë përmirësime për të arritur një rezultat sa më afër realitetit që është e mundur.

Mikoyan-Gurevich MiG-21 (Rusisht: Микоян и Гуревич МиГ-21, emri i raportimit të NATO-s: Fishbed) është një avion luftarak supersonik i avionit, i projektuar nga Byroja e Dizajnimit të Mikoyan-Gurevich në Bashkimin Sovjetik. Ajo u quajt "balalaika", nga planformisti i aeroplanëve, ngjashmëri me instrumentin muzikor ruse ose ołówek (anglisht: laps) nga pilotët polakë për shkak të formës së trupës së saj.

Versionet e hershme konsiderohen si luftëtarë të gjeneratës së dytë, ndërsa versionet e mëvonshme konsiderohen si luftëtarë të gjeneratës së tretë. Disa vende 50 në katër kontinente kanë fluturuar MiG-21, dhe ende i shërben shumë kombeve një gjysmë shekulli pas fluturimit të parë. Lufta bëri regjistrime të aviacionit. Të paktën me emrin, është avioni më i prodhuar i avionit supersonik në historinë e aviacionit dhe avioni luftarak më i prodhuar që nga Lufta e Koresë dhe ka pasur drejtimin më të gjatë të prodhimit të një avioni luftarak (1959 në 1985 mbi të gjitha variantet).
 • Autori: Kazunori Ito & Spike
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 31.8 MB
 • Shkarkime 8 324
 • krijuar 05-03 2013-
 • ndryshuar 06-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Kazunori Ito & Spike
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium