Gjuhë

Atlas Cheetah E Përgjimi FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 8.1 MB
 • Shkarkime 5 634
 • krijuar 22-01 2006-
 • ndryshuar 11-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Thinus Pretorius
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
E Cheetah luftëtar zënie. Një avion krahut delta të kënaqshme për të fluturuar. Shumë e qëndrueshme, madje edhe në shpejtësi të ulët. Avioni është projektuar sa më afër me atë të vërtetë. Paneli 2D ishte projektuar nga fotot, dhe përfaqëson konfigurimit përdorur nga SAAF. Kjo paketë përfshin modelin e, paneli 2D, tingujt dhe VC, ajo është e animuar plotësisht.


Atlasi Cheetah është një avion luftarak i Afrikës së Jugut, i zhvilluar për Forcat Ajrore të Afrikës së Jugut (SAAF) dhe aktualisht operohet nga Forcat Ajrore ekuadoriane (FAE). Ajo është ndërtuar për herë të parë si një përmirësim të madh të Dassault Mirage III nga Aircraft Corporation Atlas së (më vonë Denel Aviacionit) të Afrikës së Jugut (themeluar 1965) në Afrikën e Jugut dhe është i bazuar në luftëtar izraelit Kfir. [1] Tre variante të ndryshme u krijuan , 16 dual-vendesh Cheetah D, 16 vetme-vendesh Cheetah e dhe 38 vetme-vendesh Cheetah C. Cheetah Es ishin në pension në 1992, dhe Cheetah Cs dhe Cheetah Ds në prill 2008, duke u zëvendësuar nga Saab Gripen. Një numër i kufizuar janë ende të operuar në Afrikën e Jugut si avion provë fluturimit. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 8.1 MB
 • Shkarkime 5 634
 • krijuar 22-01 2006-
 • ndryshuar 11-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Thinus Pretorius
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium