Gjuhë

ATR 42-500 FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 24.7 MB
 • Shkarkime 31 807
 • krijuar 14-07 2006-
 • ndryshuar 11-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Author: Sánchez-Castañer Përshkrim i Shkurtër: Marco Spada Bryan Betts Claus Ven
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Në dispozicion me dy repaints super. Dashuri shkëlqyer. avion të plotë. Një aeroplan për të marrë për FS2004. Prodhuesi: Aerospatiale ATR

ATR 42 është një turbohelikë avion transporti i udhëtarëve. Avioni i parë i prodhuar nga ATR ka bërë fluturimin e tij të parë 16 gusht 1984 dhe është autorizuar në 9 dhjetor 1985. Nuk është një variant ngarkesë (bazuar në ATR 42-300) dhe ndryshimi i shpejtë (ATR 42-500). 12 ATR 42 ka qenë gjithashtu i projektuar posaçërisht për mbikëqyrjen detare nga Alenia dhe do të dorëzohet për të rojes bregdetare dhe Doganat italiane. (Wikipedia)
 • Author: Sánchez-Castañer Përshkrim i Shkurtër: Marco Spada Bryan Betts Claus Ven
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (9 vota)
 • Masat 24.7 MB
 • Shkarkime 31 807
 • krijuar 14-07 2006-
 • ndryshuar 11-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Author: Sánchez-Castañer Përshkrim i Shkurtër: Marco Spada Bryan Betts Claus Ven
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium