Gjuhë

Eurocopter EC 135 Polizei FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 30.4 MB
 • Shkarkime 5 074
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 14-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Heiko
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Këtu një prej helikopterëve të përdorura nga policia gjermane. Një model i bukur, të lumtë, me një kabinë shumë funksionale.

EC135 Drita me dy motor helikopter është prodhuar gjithanshëm nga Eurocopter.

Kjo është një evolucion shumë i fut të MBB BO105 e cila pa një zhvillim të mëtejshëm në 1980s (quajtur Bo 108) para fillimit të shërbejë vetëm si një demonstrues për teknologjitë e reja.

Ky prototip i veçantë ishte e pajisur me FBW (FBW) dhe një artikulimet kryesore rotorit të një lloji të ri, nga njëra anë reduktimin e zhurmës maksimale dhe dridhje shkakton lodhje materiale dhe duke siguruar avantazhe të tjera në drejtim të agility dhe reagimi.

Gjatë krijimit të Eurocopter në 1992, MBB sjellë në martesë për BO108 i cili parashikonte në kohë shanset në treg. Pjesa francez i Eurocopter (ish-divizionit helikopter i grupit Aérospatiale-Matra) solli ekipin e tij bisht lloj rotorit fenestron lejon një reduktim të mëtejshëm të nivelit të zhurmës dhe sjell avantazhe të mëdha nga pikëpamja e personelit të sigurisë në terren.

Fluturimi i parë u zhvillua në Ottobrunn pranë Mynihut (zyra dhe prodhimit prototipa) Shkurt 15, 1994. seri e prodhimit (Donauwörth) filloi në 1996. Modeli bazë vjen në disa versione civile dhe ushtarake (EC635 (en)).

Është me ketri dhe ekipi EC145 helikopter që forcat Kombëtare xhandarmëria franceze. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 30.4 MB
 • Shkarkime 5 074
 • krijuar 26-10 2005-
 • ndryshuar 14-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Heiko
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium