Gjuhë

Bell 205 HU-A1 Iroquois FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 10.3 MB
 • Shkarkime 13 990
 • krijuar 26-10 2006-
 • ndryshuar 15-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Modeli origjinal: Deane Baunton, Textures & Model Mo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Vjen me dhjetë textures. Një kopje të cilësisë me një model të fluturimit të lehtë për të trajtuar.

Bell UH-1 Iroquois, me nofkën "Huey", është një helikopter amerikan, prototip bërë fluturimin e tij të parë mbi 22 tetor 1956. Më shumë se kopjet 16 000 dhe ushtarake janë prodhuar dhe eksportuar në mbi vende 70 dhe është zhvilluar në shumë versione, disa prej të cilave janë ende të fluturojnë në 2013.

HU-1A (Bell 204): pajisur Fillimisht me një hp Lycoming T53-L-1A 770 dhe një hp T-53-L-5 960, dërgesat e filloi në qershor 1959 për evakuim dhe transport (gjashtë pasagjerë ose dy barela). Huey e parë u vendosën në Vietnam në 1962, ku disa ishin modifikuar të jenë të armatosur. (Wikipedia)
 • Autori: Modeli origjinal: Deane Baunton, Textures & Model Mo
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 10.3 MB
 • Shkarkime 13 990
 • krijuar 26-10 2006-
 • ndryshuar 15-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Shkarko
 • Autori: Modeli origjinal: Deane Baunton, Textures & Model Mo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium