Gjuhë

Alphajet-E Multi-Livery FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 64.8 MB
 • Shkarkime 6 984
 • krijuar 26-08 2018-
 • ndryshuar 27-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert dhe amtare FSX konvertimi nga Bluebear
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Beautiful Dassault / Dornier Alphajet-E Nga AlphaBleuCiel konvertuar në FSX format amtare me leje të mirë nga JP Bourgeois (Bee Gee). i pajtueshëm Prepar3D v4 +.

Paketa përfshin amtare FSX modeli i konvertuar nga Bluebear, me 34 liveries (përfshirë Patrouille de France Flyboys vendosur), Textures panel nga Ed Wells. 2D panel dhe një kabinë pune pune 3D me matës XML nga Philippe Wallaert dhe Bluebear. Sistemi i ajrit të ajrit dhe HUD. Thirrjet Sound nga Jimmy Foong, Sound Gauge nga Doug Dawson.

E përsosur për formimin e fluturimit dhe një kënaqësi e vërtetë për të provuar shfaqjen ajrore akrobatike

Alphajet E Multi livre FSX P3D 1Alphajet E Multi livre FSX P3D 2Alphajet E Multi livre FSX P3D 3Alphajet E Multi livre FSX P3D 4Alphajet E Multi livre FSX P3D 5Alphajet E Multi livre FSX P3D 6Alphajet E Multi livre FSX P3D 7Alphajet E Multi livre FSX P3D 8Alphajet E Multi livre FSX P3D 9
 • Autori: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert dhe amtare FSX konvertimi nga Bluebear
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 64.8 MB
 • Shkarkime 6 984
 • krijuar 26-08 2018-
 • ndryshuar 27-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert dhe amtare FSX konvertimi nga Bluebear
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium