Gjuhë

DeHavilland DHC8-Q Paketa 202 për FSX

HOT
Size 15.2 MB
Downloads 17 140
Created 15-07-2010 20:42:25
Changed 11-07-2012 13:29:34
Liçensë freeware i jashtëm
Autori: Kryeministri Aircraft Dizajn i jashtëm http://www.premaircraft.com
Shkarko Për FSX & Steam Edition # Port-Over nuk ka përputhje P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Për variantin FS2004 pajtueshme Kliko këtu

Dash 8 Bombardier ose Q Series, i njohur më parë si de Havilland Kanada Dash 8 ose DHC-8, është një seri e dy motor, gamë të mesme, linjave ajrore turbohelikë. Prezantuar nga de Havilland Kanada (KNQ) në 1984, ata janë prodhuar tani nga Bombardier Aerospace. Mbi 1,000 8s Dash të gjitha modelet janë ndërtuar me Bombardier parashikuar një afat totale të prodhimit të njësive 1,192 të gjitha variantet deri në 2016.

Seria 100 ka një kapacitet maksimal prej 39, Seria 200 ka të njëjtin kapacitet, por ofron motorët më të fuqishëm.

Prodhimi i serisë Q200 dhe Q300 pushuar në 1998 dhe vetëm Q400 tani është duke u prodhuar, por qindra e -100 dhe -200 versione të mbetet në shërbim të gjithë botën.

Të gjitha 8s Dash dorëzuar nga tremujori i dytë i 1996 përfshijnë Zhurma aktiv dhe sistemin Vibration shtypja (ANVS) projektuar për të reduktuar zhurmën kabinës dhe nivelet e dridhje në gati ato të linjave ajrore jet. Për të theksuar qetësi e tyre, Bombardier quajt modelet e Dash 8 si turboprops Q Seria e (Q200, Q300 dhe Q400).

paketë të plotë me tingujt, VC en model me rilyej Kontinentale, shumë të këndshme për të fluturuar
DeHavilland DHC8-Q Paketa 202 për FSX Shkarko
Gjuhë