Gjuhë

Atlantis Hapësirë ​​Atlantis FSX-SP2

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (93 vota)
 • Masat 12.3 MB
 • Shkarkime 60 515
 • krijuar 28-10 2009-
 • ndryshuar 06-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Bruce Fitzgerald
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Anija Atlantis (orbitale Vehicle-104 ou OV-104) është një hapësirë ​​anije NASA (Agjencia Kombëtare Space amerikane). Ajo ishte anije kozmike me radhë operacional ndërtuar ndonjëherë dhe është një nga tre anijet e fundit të hapësirës në kushtet e fluturimit (me Përpjekja dhe Discovery) pas rrëzimit të anijeve të tyre motra Challenger (1986) dhe Columbia (2003): burim wikipedia

Modeli dhe grupi i teksteve janë ri-engineered plotësisht. Dinamika e fluturimit është optimizuar FSX SP2 / përshpejtim për të rivendosur performancën e fluturimit orbital.

Shpejtësia mund të arrijë 4.65 Mach, duke optimizuar fuqinë tuaj që pothuajse arrin lartësinë e 700000 ft me parametrin e realizmit të caktuar shumë realist, do ta gjeni shumë të qëndrueshëm. Një DVC është shtuar, si dhe një pamje kamera për dritaren bayload, krahu i ngarkesës robot, sustat e timonit, flapët lëvizës dhe rrota përpara drejtuesit. Shumë efekte janë nën kontrollin tuaj SRH dhe bas të tilla të nxituara të ngurta Rocket Boosters (SRB) dhe të jashtme tank jettison. Hartuar me SDK të FSXNjë. Skena e lansimit nuk është e përfshirë, por lehtë mund ta shkarkoni nga faqja e internetit.

çelësat animacion
Payload dyert bay: Maj + E
SRB nxjerrje Maj + E 2
sende të hedhura jashtëm tank Maj + E 3
Hauling Arm dhe modul hapësirë ​​Maj + E 4

Tricks
Për Plane model fluturimi dalje hapur 2 and3
Për të nisur vertikale
-Përdorimi I 'vrau' ose mënyra të transpozimit (kyçe: Y) vend .vertical rrotullimit të anijes hapësirë ​​në jastëk e dëshiruar nisur (Një skenë shkarkohet me një bllok të qëndrueshme nisur)
- Mbyt 20% të 25% fut
-Exit Mode 'vrau' dhe ju jeni gati për të nisur
-gently rritjen e fut në mbyt të plotë
-Si Raketa është i qëndrueshëm i sigurt dhe i qartë (të lartë) të mjaftueshme) lirimin e SRB dhe tank të jashtëm
Ju lutem lexoni dosjet e bashkangjitur për më shumë informacion.


Këtu është një video tutorial të vogël që ju shpjegon se si për të bërë një nisjen vertikale. nga filipe026Autori Bruce Fitzgerald

Ndarja du RESERVOIR Externe

Animation du bra du robot de ngarkuar utile et du moduli

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (93 vota)
 • Masat 12.3 MB
 • Shkarkime 60 515
 • krijuar 28-10 2009-
 • ndryshuar 06-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Bruce Fitzgerald
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium