Gjuhë

Lufthansa Pack FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 122 MB
 • Shkarkime 78 472
 • krijuar 01-06 2012-
 • ndryshuar 15-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Projekti Airbus & Project OpenSky & Skyspirit & Pack nga ricardo_tv
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
252px-Lufthansa logo.svg


pack Superb përfshirë Boeing B737-500, B747-400, B747-800i dhe Airbus A380-841 (të gjitha me QV dhe tingujt) në ngjyrat e Lufthansa.

Në kategorinë e përzgjedhjes së FSX/P3D zgjidhni "Lufthansa Pack"

Deutsche Lufthansa AG (FWB: LHA, OTCQX: DLAKY) (shqiptim gjermanisht: [dɔʏt͡ʃə lʊfthanza]) është flamuri bartës i Gjermanisë dhe linja ajrore më e madhe në Evropë në drejtim të udhëtarëve të përgjithshme të kryera dhe madhësinë e flotës. Qeveria gjermane kishte një 35.68% të aksioneve në Lufthansa deri 1997, por kompania është në pronësi tani nga investitorë privatë (88.52%), MGL Gesellschaft für Luftverkehrswerte (10.05%), Deutsche Postbank (1.03%), dhe Deutsche Bank (0.4%) dhe ka të punësuar 37,042 (që nga mars 2007). Emri i kompanisë rrjedh nga Luft (fjala gjermane për "ajër"), dhe Hansa (pas Lidhjes Hanseatike, një grup i fuqishëm mesjetare tregtimit).

Linja ajrore është ajrore katërt më i madh në botë sa i përket pasagjerëve të përgjithshme të kryera, shërbime për 18 destinacione vendase dhe destinacione ndërkombëtare 203 në vendet 78 në Afrikë, Amerikë, Azi dhe Evropë që veprojnë. Së bashku me partnerët e saj, shërbime Lufthansa rreth destinacionet 410. [2] Me mbi 710 avionit ka flotën e dytë më e madhe ajrore të pasagjerëve në botë kur kombinohet me degët e saj.

Zyra e regjistruar Lufthansa dhe Selinë e korporatave është në Deutz, Këln, Gjermani, me kryesor bazën e saj të operacioneve (Qendra Lufthansa Aviation (LAC) dhe shpërndarës kryesor të trafikut në Aeroportin e Frankfurtit në Frankfurt am Main me një qendër të dytë në Mynih Aeroportit. Shumica e pilotëve Lufthansa-së , stafit terren, dhe shoqëruesit e fluturimit janë të bazuara në Frankfurt.

Lufthansa është një anëtar themelues i Star Alliance, aleanca më e madhe në botë ajrore, i formuar në 1997. Grupi Lufthansa punëson njerëz 117,000 të gjithë botën e kombësive 146. Në 2010, mbi 90 milionë udhëtarë fluturuan me Lufthansa (duke mos përfshirë Germanwings dhe Brukselit Airlines). Burimi Wikipedia.

Video: Lufthansa nga Polo91240 për Rikoooo.com

 • Autori: Projekti Airbus & Project OpenSky & Skyspirit & Pack nga ricardo_tv
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 122 MB
 • Shkarkime 78 472
 • krijuar 01-06 2012-
 • ndryshuar 15-10 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Projekti Airbus & Project OpenSky & Skyspirit & Pack nga ricardo_tv
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium