Gjuhë

Northrop B-2A Shpirti AlphaSim FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 11.2 MB
 • Shkarkime 39 816
 • krijuar 10-11 2012-
 • ndryshuar 16-11 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Alphasim / Virtavia i jashtëm
 • http://www.virtavia.com
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për versionin FS2004 Kliko këtu

Litle Marvel e ish payware cilësisë, por tani falas! Virtuale B-52 ka një kabinë dhe porosi virtuale tingujt. listë e plotë autentike dhe referencat! Lexoni README.txt

Northrop Grumman B-2 Fryma e (i njohur edhe si bombardues Stealth) është një bombardues amerikan strategjik, duke shfaqur teknologji të ulët të mbikëqyrur vjedhurazi projektuar për të thekshëm të dendura mbrojtjen anti-ajrore; ajo është në gjendje për të vendosur armë dy konvencionale dhe bërthamore. Bomber ka një ekuipazh prej dy dhe mund të bjerë deri në tetëdhjetë 500 lb (230 kg) në klasë bomba JDAM GPS-udhëzuar, ose gjashtëmbëdhjetë 2,400 lb (1,100 kg) bomba B83 bërthamore. B-2 është i vetmi avion që mund të mbajnë ajër-sipërfaqe e armëve të mëdha ngecje në një konfiguracion vjedhurazi.

Zhvillimi fillimisht ka filluar në bazë të (ATB) i projektit të "bombardues avancuar Teknologjisë" gjatë administratës Karter, dhe performanca e tij ishte një nga arsyet për anulimin e tij të Lancer B-1. ATB vazhduar edhe gjatë administratës së Reganit, por shqetësimet rreth vonesave në futja e tij çoi në rivendosjen e programit B-1 si. Shpenzimet e programit u rrit gjatë zhvillimit. Projektuar dhe prodhuar nga Northrop Grumman me ndihmën e Boeing, kostoja e çdo avioni mesatarisht US 737 milion $ (në dollarë 1997). Shpenzimet totale e prokurimit mesatarisht 929 milion $ per avion, i cili përfshin pjesë këmbimi, pajisje, retrofitting, dhe mbështetje software. Kostoja totale e programit, duke përfshirë zhvillimin, inxhinieri dhe testimit, mesatarisht 2.1 miliardë $ per avion në 1997.

Për shkak të shpenzimeve të saj kapitale dhe operative të konsiderueshme, projekti ka qenë i diskutueshëm në Kongresin Amerikan dhe në mesin e shefave të përbashkët të Shtabit. Dredha-dredha-down e Luftës së Ftohtë në pjesën e fundit të 1980s reduktuar në mënyrë dramatike nevojën për të avionit, e cila ishte projektuar me synimin për të depërtuar në hapësirën ajrore sovjetike dhe të sulmuar caqet me vlerë të lartë. Gjatë 1980s vonë dhe 1990s, Kongresi shkurtuar planeve fillestare për të blerë bombardues 132 të 21. Në 2008, një B-2 u shkatërrua në një aksident pak pas ngritjes, dhe ekuipazhi ejected në mënyrë të sigurtë. Një total prej 20 B-2s të mbetet në shërbim me Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara.

Edhe pse projektuar fillimisht kryesisht si një bombë bërthamore, B-2 ishte përdorur më parë në luftime të bjerë bomba konvencionale në Serbi gjatë Luftës së Kosovës në 1998, dhe pa vazhduar përdorimin gjatë luftërave në Irak dhe Afganistan. B-2s janë përdorur edhe gjatë luftës civile në Libi 2011. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 11.2 MB
 • Shkarkime 39 816
 • krijuar 10-11 2012-
 • ndryshuar 16-11 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Alphasim / Virtavia i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium