Gjuhë

Edgley Optica FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.1 MB
 • Shkarkime 16 317
 • krijuar 14-02 2013-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Craig Richardson i jashtëm
 • http://www.classicwings.net
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Shtojca amtare për FSX/P3D me cilësi të mirë dhe në të vërtetë modelim origjinal 3D, i përsosur.

Optica, projektuar nga John Exhli dhe ndërtuar nga Brooklands ajrore, kishte një konfigurim të pazakontë me një kabinë të plotë me xham përpara shtrojë tre të gjithë, të kujton një helikopter Alouette. Pas saj ishte vendosur një Lycoming banesë-gjashtë motor vë në lëvizje një tifoz gomarë, binjak tailplane bum krah me rudders binjake dhe një ashensor të lartë-montuar vetme. Biçikletë me tri rrota fiksuar lëvizshme kishte nosewheel kompensuar në të majtë. Krahët e kundërshtarit ishin unswept dhe untapered, dhe avioni ishte i mjaft standarde të ndërtimit të gjithë-metalike me lëkurën theksoi alumini. paraqitja e veçantë e avionit çoi në atë që njihet si "bug-sy" në disa raporte të njohura.

Crew: Një pilot i
Pasagjerët 2: Kapaciteti
Length: 8.15 m (26 ft 9 në)
Hapje e krahëve: 12.0 m (39 ft 4 në)
Gjatesia: 2.31 m (7 ft 7 në)
Zona Wing: 15.8 m² (171 ft²)
Airfoil: NASA GA (W) -1
Pesha bosh: 948 kg (2,090 lb)
Ngarkesa e dobishme: 367 kg (810 lb)
Max. Pesha fluturim: 1,315 kg (2,900 lb)
Powerplant: 1 × Textron Lycoming IO-540-V4A5D banesë gjashtë motor piston,
194 kW (200 hp)
Propellers: pesë bladed gomarë helikë fan, 1 per motor

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.1 MB
 • Shkarkime 16 317
 • krijuar 14-02 2013-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Craig Richardson i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium