Gjuhë

Robin DR400 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Versioni i shtesës2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 29.8 MB
 • Shkarkime 33 591
 • krijuar 26-03 2015-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young, FSX & P3D formatin amtare nga Bluebear
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

21 / 10 / 2017: Versioni 2 tani është në përputhje natyralisht me P3Dv4, shtuar ngjyrosje e re, dinamikë e përmirësuar e fluturimit (sjellja më e mirë e rregullimit)
dhe panelin e përditësuar dhe disa gjëra të vogla.

18 / 04 / 2017: Përditësuar për të instaluar versionin 10.2. Tani 100% amtare FSX. Shtohen riparime me porosi 8. Tinguj të rinj me porosi. Punë karrige virtuale me Prepar3D. Efekte të reja.

Cilësia e lartë Robin DR400 me kabinë virtuale HD dhe 2D, përfshin ripunimet 8, tingujt me porosi, përditësimet% 100 vendore për FSX dhe P3D.

Robin DR400 është një avion i thjeshtë me një motor, i përdorur gjerësisht në klubet fluturuese, të prodhuara nga kompania Avioni Pierre Robin, që tani quhet Robin Aircraft.
Ai u shfaq në 1972 duke ndryshuar gamën e DR300 (DR janë inicialet e Jean Délémontez dhe Pierre Robin). Krahasuar me këto, dy dallime të mëdha janë shpatullat më të gjera të kabinës dhe një çati qelqi që rrëshqet përpara në vend të dyerve, koncept i ri i aplikuar për herë të parë në HR-1 në 1969. Këmba e krahut e bën më të lehtë drejtimin dhe një stallë më të mirë. Dashaku është më i lartë dhe më i qartë.

Ne gjithashtu gjejmë të njëjtat kompetenca në dispozicion për modelet e ndryshme që variojnë veçanërisht nga motori, kabinës është identike. Modelet më pak të fuqishme, deri në 120 hp, quhen "2 + 2", që do të thotë, për dy të rritur dhe dy fëmijë (ose tre të rritur), të tjerët janë të gjitha quadriplaces 180hp marrë pa probleme 4 pasagjerët, karburantit dhe disa valixhe.


Dizajni i avionit është i vjetër, është një krah i krahut të ulët të entoilée struktura tip dihedral krahut. Krahu i ulët lejon shikimin e shkëlqyer. Është e tipit Jodel, shumë karakteristik. Ajo ka një pajisje uljeje me tri rrota, më e lehtë për t'u instaluar sesa një tren konvencional.

Aktualisht ajo është ende shumë e pranishme në shumicën e klubeve fluturuese franceze (duke llogaritur 50% të klubit fluturues të parkut hapësinor francez) dhe më gjerë në Evropë. Ky avion ka një reputacion të mirë si për shkollën ashtu edhe për udhëtimet. (Wikipedia)

fsx 2017 04 18 09 33 16 48fsx 2017 04 18 09 33 58 37fsx 2017 04 18 09 36 15 60fsx 2017 04 18 09 36 35 33fsx 2017 04 18 09 37 27 66
 • Autori: Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young, FSX & P3D formatin amtare nga Bluebear
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Versioni i shtesës2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 29.8 MB
 • Shkarkime 33 591
 • krijuar 26-03 2015-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young, FSX & P3D formatin amtare nga Bluebear
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium