Gjuhë

Noratlas Nord 2501 FSX & P3D

INFORMACIONET E FILEVE

 • Add-on version+ Përditësim 1 & 2 + fix
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 248 MB
 • Shkarkime 16 917
 • krijuar 14-09-2015
 • ndryshuar 14-08-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)
 • Shkarko
 • Autori:
 • Projet Noratlas (Jean-Francois Martin dhe Gilbert Millas)
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Përditësuar më 30 / 08 / 2017: Tani i përputhshëm me Prepar3D v4, versioni i ri i instalimit automatik 10

Më në fund këtu është, avioni shumë i pritur francez Veri 2501 prodhuar nga Nord Aviation. Kjo cilësi e lartë add-on për FSX or P3D u krijua nga Project Noratlas, një ekip francez i Jean-Francois dhe Martin Gilbert Millas, manuali gjithëpërfshirës është gjithashtu në frëngjisht. Ky paket përfshin modelet 4 dhe 11 2501 27 18 105 105 09 62 53 1954 1 64 7549 50 61 Béarn North HAF Montana DNRC N120F Air America XNUMX vjet, LTG GA XNUMX + XNUMX.

Përfshin kabinë virtuale (VC) + kabina shumë të detajuar të modeluar në 3D, panel 2D, tingujt porosi, vlerëson 3D, textures bukur natën, animacione, tymi, efektet, procedurat etj

North 2501 Noratlas quhet zakonisht, është një frëngjisht avion transporti ushtarak. Kjo është një dy motor të lartë të krahut binjak boom, i prodhuar nga Nord Aviacionit në fund të 1940s ndërtuar pak më shumë se kopje 400, disa të destinuara për transportin civil të udhëtarëve, është përdorur nga dhjetë vende deri në fund të 1990s.

23182-nora-lw-3-packzip-11-lw-53-08-6fsx2013 01 3120 46 03 67fsx 2015-09-14 19-04-48-91fsx 2015-09-14 19-05-09-72fsx 2015-09-14 19-21-05-24fsx 2015-09-14 19-21-43-05fsx 2015-09-14 19-22-29-09fsx 2015-09-14 19-23-16-20fsx 2015-09-14 19-23-30-73fsx 2015-09-14 19-24-19-20
 • Autori: Projet Noratlas (Jean-Francois Martin dhe Gilbert Millas)
 • Shkarko

INFORMACIONET E FILEVE

 • Add-on version+ Përditësim 1 & 2 + fix
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 248 MB
 • Shkarkime 16 917
 • krijuar 14-09-2015
 • ndryshuar 14-08-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)
 • Shkarko
 • Autori:
 • Projet Noratlas (Jean-Francois Martin dhe Gilbert Millas)
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

04-07-2020Edgley Optica FSX & P3D
--------
03-06-2020Embraer ERJ 135 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Embraer ERJ 145 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Boeing 757-200 Donald Trump (Trump
--------