Gjuhë

Avro Lancaster TP464 DB AJJ v6 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 21.7 MB
 • Shkarkime 21 432
 • krijuar 06-07 2013-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Ross McLennan
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për versionin FS2004 Kliko këtu

Kjo paketë përmban avionëve dhe fluturimit plane për qëllim për të treguar historinë e Raid 617 Squadron RAF Dambuster në Moehne dhe Eder Digave 16 - 17th maj 1943.

Ju do të gjeni planet e fluturimit në menunë Start - Të gjitha programet - Shtesa Rikoooo - Avro Lancaster TP464 DB AJC v6 FSX & P3D - Skedarët e fluturimit

Avro Lancaster ishte një bombardues me katër motorë të Luftës së Dytë Botërore, i prodhuar fillimisht nga Avro për Forcën Ajrore Mbretërore. Shërbimi hyrë në 1942, ajo është ndërtuar më shumë se kopje 7000 dhe ishte me Handley Page Halifax, bombardues kryesore e Forcave Ajrore Mbretërore gjatë kësaj periudhe. Ai u bë i famshëm për shpërthimin e saj natën.


Fjala nga autori:
Ky version si çështjet e mëparshme ka për qëllim për të treguar historinë e Raid 617 Sqd Dambuster mbi digave Ruhr në Gjermani 16-17 maj 1943. Ai e bën këtë përmes fluturimeve të parashikuara dhe me anë të një shumë të aftë avion Dambuster Lancaster nga Plane-Design. Në këtë version rruga për të digave është më i saktë, sepse nuk ka
më shumë detaje botuar në libra dhe në internet se nuk ishte kthyer në 2003. Ka ende konflikte në informacionin e publikuar. Kjo varet nga cili burim keni lexuar dhe e bëjnë përdorimin e.

Sigurisht në qoftë se ju fluturojnë në mënyrën se si ekipet e bëri përsëri në 1943 ju do të keni një kuptim më të mirë se sa e vështirë ishte misioni.
Duke u ul në selinë Pilotët e "Vetëm Jane" në Mbretërinë e Bashkuar dhe të përdoren kontrollet unë kam një kuptim shumë më të mirë të Lancaster dhe pas vizitës sime në Dam Eder një kuptim i vërtetë i terrenit që fluturoi mbi.

Aftësitë e pabesueshme e ekuipazheve nuk mund të simuluar saktë në imitues, por ju me siguri duhet të vijë nga ky Projekti me një përshtypje shumë më të mirë të asaj që fjala "Dambuster" do të thotë dhe se si efektive Lancaster ishte si mjet që përdoret në dhënien rezultatin e suksesshëm .

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 21.7 MB
 • Shkarkime 21 432
 • krijuar 06-07 2013-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Ross McLennan
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium