Gjuhë

Polikarpov U-2 (Po-2) seri vonë v1.0 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 11.6 MB
 • Shkarkime 8 476
 • krijuar 19-07 2013-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: SWingman
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Legjenda e sovjetike aviacionit, U-2, u krijua si një trajner, për zëvendësimin e të vjetëruara U-1 (kopje Avro-504K). Avioni është projektuar dhe ndërtuar nga 35-vjeçar djalin e një prifti, Nikolai Polikarpov në qershor 1927. Varianti i parë whith një wingtips drejtkëndëshe dhe airfoil trasha, ishte i pasuksesshëm.
Versioni i dytë (me wingtips rrumbullakosura dhe airfoil re) u flewn janar 7, 1928 nga pilot-testi M.Gromov, dhe mori një vlerësim më të lartë.
Prodhimi në masë i U-2 filloi në mars 1928 nga plant¹23 në Leningrad. Pas luftës, prodhimi serik të thjeshta dhe të lira për prodhimin e Po-2 vazhdoi deri 1953, dhe në Punëtoritë Repair - deri në 1959.
Jeta aktive Fluturimi i U-2, e cila ishte riemëruar në 1944, pas vdekjes së një N.Polikarpov të Po-2, zgjati më shumë se vjet 40. Dizajni është ndryshuar vazhdimisht nga byroja Polikarpov dhe me riparimin dhe në terren punëtori. Më shumë se 32,000 aeroplanët janë ndërtuar (në bimë ruse) - kjo është avioni i dytë masiv në botë. Aeroplani ishte i mbiquajtur si "mushka" nga NATO-ja dhe "Kukuruznik" ( "përparëse misri", versioni bujqësore) në Rusi.
Informacion në lidhje me të gjitha versionet e ndryshme dhe modifikimet e U-2 (Po-2) askush evergeneralized në tërësinë e saj. Askush nuk ka lista ata të gjithë ende.
Veçanërisht mbresëlënëse në fushëveprimin dhe efektivitetin e saj ishte përdorimi i U-2 si një bombë nate gjatë Luftës së Dytë Botërore. Më shumë se gjysma e ngarkesës me bombë, ka rënë totalisht nga të gjitha avion sovjetike në 1941-1945 dorëzuar nga "avionëve prej druri dhe rroba".
Ne gjithashtu duhet të përmendim famshme "Shtrigat Night" - ekipet femra e 46th Taman Gardës Regjimentit të, i cili luftoi me trimëri të tyre U-2.
Aplikimi kryesor i këtij avioni me siguri ishte një trajnimi fillestar piloti. Para 1941 rreth pilotëve 50,000 është trajnuar në U-2.
Përparësitë kryesore të U-2 si një trajner i punën e papaguar fluturimit - lehtësinë ekskluzive e pilotimit, shpejtësi të ulët ulje dhe fakti se avioni ishte e vështirë për të vënë në një tailspin.
Një tjetër avantazh të padyshimtë është një shpejtësi të vogël vertikale e kaloj - rreth 2 m / s në rpm boshe. Më pak se parashuta të asaj kohe.

Nuk ka kuptim për të mbushur rezervuarin e karburantit më shumë se 40% për Aerobatics.

Asnjë motorino ose gjenerator në këtë version, kështu që fillojnë me dorë:

- Set mbyt të papunë dhe përzierje të pasur të plotë
- Switch karburantit rrugë që pret shkurt për të "hapur"
- Klikoni mbi levë abetare herë 3 4-
- Kaloni magnetos të "1 + 2"
- Bateri kaloni mjeshtër në
- Switch për "motor fillim" view
- Klikoni mbi një teh prop

Ose ctrl + shtyp e

Po2-VC-1


Po2-VC-2

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 11.6 MB
 • Shkarkime 8 476
 • krijuar 19-07 2013-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: SWingman
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium