Gjuhë

Savoia Marchetti SM-79 MVG FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 16.5 MB
 • Shkarkime 6 488
 • krijuar 02-02-2014
 • ndryshuar 30-05-2015
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Manuele Villa
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për të hyrë në versionin FS2004 e kësaj shtese Kliko këtu

Savoia-Marchetti SM.79 Sparviero (e italiane për "Gjeraqina") ishte një tre motor italiane bombardues të mesme me një strukturë druri-dhe-metalike. projektuar fillimisht si një avion pasagjerësh të shpejtë, kjo monoplane të ulët të krahut, në vitet 1937-39, të vendosur 26 rekorde botërore që të kualifikuar atë për disa kohë si një bombardues më të shpejtë të mesme në botë. Ajo së pari pa veprim gjatë Luftës Civile Spanjolle dhe fluturoi në të gjitha frontet në të cilën Italia është përfshirë gjatë Luftës II Botërore. Ai u bë i famshëm dhe ka arritur shumë suksese si bombardues silur në teatrin e Mesdheut. SM.79 ishte një avion i shquar dhe ishte me siguri aeroplani më i njohur italian i Luftës së Dytë Botërore. Kjo ishte lehtë të njihet për shkak të dorsal e saj avionit të veçantë "gungë", dhe është pëlqyer edhe nga ekipet e saj të cilët nofkën atë Gobbo Maledetto ( "Katedralja mallkuar"). Ishte prodhuar gjerësisht bombardues italian i Luftës së Dytë Botërore, me disa 1,300 ndërtuar, duke mbetur në shërbim italiane deri 1952 (Wikipedia)

Shtesë për FSX & P3D : Avion i plotë. 4 Modele të ndryshme Hi-Res GMax (versione të ndryshme 4), përmbajnë pjesët e zakonshme lëvizëse, të tilla si të gjitha kontrollet e fluturimit, hapat e prizave dhe kthesat kryesore. Gjashtë kafshë të ndryshme (2 Regia Aeronautica, 1 ANR / RSI, 2 Forca Ajrore Nacionaliste Spanjolle Spanjolle, 1 Forcë Ajrore Italiane Bashkë-Belligerant); Vetëm VC. Testuar në FSX & P3Dv1. Pako për bojë të përfshira në pako.

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 16.5 MB
 • Shkarkime 6 488
 • krijuar 02-02-2014
 • ndryshuar 30-05-2015
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Manuele Villa
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

02-03-2020Boeing 737-MAX8 Multi-Livery FSX &
--------