Gjuhë

Focke Wulf Fw200 & C4C6 Condor FSX & P3D & FS9

Size 13 MB
Downloads 5 106
Created 29-06-2014 02:00:00
Changed 30-05-2015 19:14:52
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 2
Autori: Erwin Welker, Shessi, Hauke ​​Keitel, Ligji Greg i jashtëm http://raubkatzedermeere.wordpress.com
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar & FS2004 # Port-Over pa komplet P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Focke-Wulf Fw 200 Condor ishte një gjerman pasagjerët e avionëve të transportit ose të ngarkesave në 1938, konvertuar në avion patrullë detare gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Kjo paketë është projektuar për FS2004 dhe FSX / P3Dv1V2 +. Complete add-on me mat dhe tingujt doganore.

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Fw 200 është ndryshuar për qëllimet e Luftwaffe. Ajo është veçanërisht e përshtatshme edhe për misione zbulimi në det të hapur si një bombardues. Ajo është zbatuar si një ekip me nëndetëse. Fw 200, e cila është quajtur "të keqes së Atlantikut" nga Churchill, u zhvillua dhjetëra anijeve tregtare aleate kur ato janë përdorur si patrullimi / bombarduesve mbi Atlantik deri 1943.

Bundesarchiv Bild 146-2005-0011 FW 200 -Condor-

Personal Fw 200 Condor nga Adolf Hitlerit, duke mbajtur simbolin e Die Fliegerstaffel Fuehrers në hundë
(Image Wikipedia)
 
Focke Wulf Fw200 & C4C6 Condor FSX & P3D & FS9 Shkarko
Gjuhë