Gjuhë

CRDA Cant.Z.1007bis Alcione V.01 FSX & P3D & FS9

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSXFS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.6 MB
 • Shkarkime 4 891
 • krijuar 29-06 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Manuele Villa / MVG3D
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Cant Z.1007 Alcione (e Kingfisher) ishte një bombardues tre motorë të mesme, me strukturë prej druri. Projektuar nga ingegner Filippo Zappata, i cili gjithashtu i projektuar për cant Z.506 ajo kishte "karakteristika të shkëlqyera fluturuese dhe stabilitet të mirë" dhe është konsideruar nga disa si "bombardues të mirë italian të Luftës së Dytë Botërore", edhe pse struktura e saj prej druri është dëmtuar lehtë nga klima , si ato të provuara në Afrikën e Veriut dhe në Rusi. Ajo është përdorur nga Regia Aeronautica italiane, Forcat Ajrore italiane Co-luftë, Aeronautica Nazionale Repubblicana dhe Luftwaffe gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Paketë e plotë që do t'i pëlqejë shumë tifozë të modeleve të Luftës së Dytë Botërore. Shtesa për FS2004 dhe FSX/P3Dv1v2 +

thumb cant Z.1007 bis Sicilia 1941

Cant Z.1007 bis, Sicilia, 1941
Image Wikipedia
 • Autor: Manuele Villa / MVG3D
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSXFS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.6 MB
 • Shkarkime 4 891
 • krijuar 29-06 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Manuele Villa / MVG3D
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium