Gjuhë

AFG Caravelle III SE-210 FSX & FSX-avulli Version 1.0

Size 103 MB
Downloads 7 126
Krijuar 21-08-2015 04: 35: 00
Ndryshuar 21-08-2015 04: 35: 47
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 8
Autori: Allied FS Group (AFG) i jashtëm http://simviation.com//hjg/
Shkarko For FSX & Steam Edition      #Port-Over no compatible P3Dv4     #2D Panel Only
E bukur dhe legjendar Caravelle III (Sud Aviation) modeli SE-210 për FSX, i pari në Freeware. Të përfshira me textures 8 përfshirë Air France (1979), Air Inter (1968) Swissair (1962), Forcat Ajrore Franceze (1990), Klubi Suedi Caravelle e (2008), Thai Airways International (1970), Alitalia (1960), Air Vietnam (1966).

Përfshin tingujt porosi, vlerëson doganore, dokumentacionin, listat kontrolluese, referenca informative, animacione etj Ky avion është modeluar për FS2004, por është plotësisht në përputhje me FSX SP2 ose përshpejtimin apo STEAM (zgjidhni DirectX 10 Preview në FSX konfigurimin grafik). Rikoooo ka përshtatur panel.cfg aircraft.cfg për FSX.

No kabinë virtuale, të shtesës duhet të fluturuar nga paneli 2D cila është simuluar shumë mirë dhe plotësisht funksionale si ju mund të shihni nga screenshots më poshtë, nëse ju jeni tashmë një ekspert në Caravelle është e domosdoshme për të lexuar dokumentacionin e vendosur në Dosje avion (open-p01-gb.htm c3afv1 file) ose nga menuja Start Windows, shih FAQ për më shumë informacion.

histori

Sud Aviacionit Caravelle SE 210 është një avioni jet, i projektuar për rrugët shkurtër dhe të mesme-bart, të prodhuara në mes të 1958 dhe 1973 nga kompania franceze Sud-Aviacionit, e cila u bë Aérospatiale në 1970. jet parë civil në botë në prodhim seri, ai ka karakteristikë, të reja për herë të, të ketë të motorët e vendosur në pjesën e pasme të avionit dhe jo në krahë si të Kometës, ose në subalaires pods siç është rasti për Boeing 707. Projektuar për të zëvendësuar avionin motor piston të tillë si Douglas DC-6, Caravelle mund të marrë, në varësi të versionit, nga 80 në më shumë se pasagjerët 130 mbi një distancë maksimale prej mes 1 650 dhe 3 400 km. (Wikipedia)

panel1panel2panel3panel4FSX 2015-08-15 02-37-02 65-FSX 2015-08-15 02-37-31 59-FSX 2015-08-15 02-38-17 97-FSX 2015-08-15 02-38-39 18-FSX 2015-08-15 02-39-13 17-FSX 2015-08-15 02-39-42 01-FSX 2015-08-15 02-40-08 09-
AFG Caravelle III SE-210 FSX & FSX-avulli Version 1.0 Shkarko
Gjuhë