Gjuhë

Spitfire Mk 1A FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 13.8 MB
 • Shkarkime 6 748
 • krijuar 27-02 2019-
 • ndryshuar 27-02 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: AFScrub
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Spitfire Mk 1A amtare FSX dhe kompatibil Prepar3D v4, model i bukur me një jetesë unike, duke përfshirë animacione, tym dhe efekte të mitralozit (shtypni tastin e shtypit), tinguj me porosi, kabinën 3D dhe panelin 2D, dokumentacionin.

Supermarine Spitfire është një nga gjuetarët më të përdorur në një vend nga RAF dhe nga Aleatët gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ajo krijoi një diversifikim dhe një shumëllojshmëri të versioneve që nuk ishin arritur kurrë në historinë e aviacionit.

Krahët eliptik të Spitfire i dhanë asaj një pamje shumë të dallueshme; seksion i hollë i tyre i dha një shpejtësi mbresëlënëse; dizajni i shkëlqyer i shefit projektuesi Reginald Mitchell dhe pasardhësve të tij (ai vdiq në 1937), e bëri Spitfire një aeroplan të vlerësuar nga pilotët. Ai shërbeu gjatë gjithë kohëzgjatjes së Luftës së Dytë Botërore dhe, me të gjitha variacionet e tij, ishte i të gjitha luftimeve.

Më shumë se avionë 20,300 u ndërtuan dhe Spitfires mbeti në shërbim deri në 1950s. (Wikipedia)

Spitfire Mk 1A FSX P3D 1Spitfire Mk 1A FSX P3D 2Spitfire Mk 1A FSX P3D 3Spitfire Mk 1A FSX P3D 5Spitfire Mk 1A FSX P3D 6Spitfire Mk 1A FSX P3D 9Spitfire Mk 1A FSX P3D 10

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 13.8 MB
 • Shkarkime 6 748
 • krijuar 27-02 2019-
 • ndryshuar 27-02 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: AFScrub
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium