Gjuhë

Douglas C-117D FSX & P3D Version 3

INFORMACION

 • Masat 105 MB
 • Shkarkime 7 883
 • krijuar 15-05 2019-
 • ndryshuar 15-05 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Testuar në rregull me FSX-SP2 + Acc + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Modele të rishikuara nga Manfred Jahn, textures nga Gordon (gman) Madison dhe Nick Cooper, testuar nga Alan G. Ampolsk dhe Ralf Scholten. Hulumtimi origjinal historik nga John D
 • Asnjë virus i garantuar
  Mbrojtur nga ImunifyAV Premium
  Asnjë virus i garantuar
Kjo paketë e pavarur shton procedurat e reja të fillimit, menaxhimin e auto-përzierjeve, listën e kontrollit interaktiv, bërtitjen e VC dhe panelin 'Monitor' në një VC të ri-textured. Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Faleminderit për autorët për këtë punë të mrekullueshme.

Shënim historik. Në Manualin zyrtar të fluturimit, C-117D përshkruhet si "një avion tokësor i mesëm me krahë të ulët, i projektuar për t'u përdorur si një ngarkesë e larmishme, transport i personelit ose ambulancës".

Fillimisht i destinuar si një zëvendësim DC-3, Super 3 kishte një trungu të shtrirë, motorë më të fuqishëm, një rrotë të bishtit të anulohet, krahë me pjerrësi të vogël dhe një gji të zgjeruar dhe tailplane. Ndërkohë që mund të mbante ngarkesa shumë më të mëdha në shpejtësi më të mëdha dhe më të gjata, nuk rezultoi të përputhej me avionët e gjeneratës së re, siç ishte Convair 240. Vetëm tre Super 3s u kryen komercialisht nga Capital Airlines me seli në Uashington DC.

Sidoqoftë, njëqind marinës amerikane dhe Marines Super 3s kanë parë shërbime të zgjeruara në të gjithë botën me emërtimet R4D-8 (vitet e hershme) dhe C-117D (1962 e tutje). Ushtria e fundit ushtarake C-117D u tërhoq nga përdorimi në qershor 1982. Disa super 3s civile janë ende në gjendje të fluturueshme sot.

Douglas C 117D FSX P3D 2Douglas C 117D FSX P3D 3Douglas C 117D FSX P3D 4Douglas C 117D FSX P3D 5Douglas C 117D FSX P3D 6Douglas C 117D FSX P3D 7Douglas C 117D FSX P3D 8Douglas C 117D FSX P3D 10Douglas C 117D FSX P3D 12Douglas C 117D FSX P3D 13Douglas C 117D FSX P3D 15Douglas C 117D FSX P3D 16
 • Autori: Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Modele të rishikuara nga Manfred Jahn, textures nga Gordon (gman) Madison dhe Nick Cooper, testuar nga Alan G. Ampolsk dhe Ralf Scholten. Hulumtimi origjinal historik nga John D
 • Shkarko
INFORMACION

 • Masat 105 MB
 • Shkarkime 7 883
 • krijuar 15-05 2019-
 • ndryshuar 15-05 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Testuar në rregull me FSX-SP2 + Acc + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Modele të rishikuara nga Manfred Jahn, textures nga Gordon (gman) Madison dhe Nick Cooper, testuar nga Alan G. Ampolsk dhe Ralf Scholten. Hulumtimi origjinal historik nga John D
 • Asnjë virus i garantuar
  Mbrojtur nga ImunifyAV Premium
  Asnjë virus i garantuar

Përditësuar fundit

09-12 2019-McDonnell Douglas MD-11 Multi-Mëlçia
--------
05-10 2019-Auster J1 Autokrat FSX & P3D
--------
26-09 2019-Sukhoi SuperJet SSJ-100 FSX & P3D
--------


Gjuhë