Gjuhë

Virtavia Westland Merlin EH101 FSX & P3D

Size 10.4 MB
Downloads 9 478
Created 22-05-2014 18:01:41
Changed 30-05-2015 18:40:29
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 2
Autori: Virtavia i jashtëm http://www.virtavia.com
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 që do të testohet # FSX Native dhe / ose P3D #3D Virtual Cockpit
Një tjetër shtesë e madhe për një helikopter të njohur të propozuar nga Virtavia, ish payware, se kjo shtesë u bë freeware në 2014. Përfshirë me kabinë 3D dhe QV, vlerëson doganore dhe tingujt, animacione, pesë repaints, dy modele. HC3 dhe HM1.

Për të hapur versionin për FS2004Kliko këtu

histori

Në 1977, Ministria e Mbrojtjes në Mbretërinë e Bashkuar ka lëshuar një kërkesë për një luftë anti-nëndetëse (ASW) helikopter për të zëvendësuar Westland Detit Kings Marinës Mbretërore, të cilat janë duke u bërë të papërshtatshme në fytyrën e përparimeve në teknologji nëndetëse sovjetike. Westland Helikopterët vënë së bashku një propozim, të caktuar WG.34, për një helikopter tre motor të dimensioneve të ngjashme me Mbretin e Detit; WG.34 ishte që të shfaqë më shumë autonomi dhe një gamë më të madhe se paraardhësi i tij. Në të njëjtën kohë, të marinës italiane (Marina Militare), është gjithashtu duke marrë parasysh zëvendësimin e flotës së saj të Detit Mbretërve ndërtuar nga kompania italiane Agusta; Westland dhe Agusta shpejt filloi bisedimet në lidhje me zhvillimin e përbashkët të një helikopteri pasardhës.

Agusta Westland dhe finalizuar një marrëveshje për të punuar në këtë projekt së bashku, dhe formoi një kompani të përbashkët në pronësi të ri, EH Industries Limited (ehi), për të ndjekur zhvillimin dhe marketingun e helikopterit të ri për operatorët e mundshëm. Në 12 qershor 1981, qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në këtë projekt, ka ndarë një buxhet fillestar prej 20 milionë £ për të zhvilluar nëntë shembuj para-seri. Një marrëveshje e madhe, e cila siguroi fonde për shumicën e programit të zhvillimit të EH101-së, u nënshkrua nga të dy qeveritë britanike dhe italiane në 1984. Në 1985 Paris Air Show, Agusta tregoi një tallen-up e një version të shërbimeve të helikopterit të ri, duke çuar në një dizajn shumë të përgjithësuar që do të mund të jenë përshtatur për të plotësuar nevojat e konsumatorëve të ndryshme civile ose ushtarake. Prototipi i parë fluturoi në 9 tetor 1987.

Në 1987, Kanadaja kishte zgjedhur EH101 për të zëvendësuar Kings tyre Detit në konflikt anti-nëndetëse dhe të kërkimit dhe të shpëtimit role; Motori i tretë i EH101 dhe autonomi e rritur në krahasim në mënyrë të favorshme ndaj rivalëve si Sikorsky Seahawk, varg të saj dhe aftësive të de-krem janë parë gjithashtu si jetik për operacionet e Atlantikut të Veriut. EH101 axhami, prej të cilave deri në 50 ishin në mënyrë që të zëvendësojë të Forcave të Armatosura s kanadez (CAF) Detit Kings, e gjeti veten subjekt i një beteje më të gjerë politik midis partive konservative dhe liberale, ky i fundit duke e parë avionin si shumë i kushtueshëm. Kritikët e sulmuan blerjen EH101 si të tepërt dhe të panevojshëm pas përfundimit të Luftës së Ftohtë në 1990s hershme. -Duke filluar gjerë vlerësimet e kostos janë paraqitur nga të dyja ithtarët dhe kundërshtarët e prokurimit EH101, me kundërshtarët e mbështesin extensions jetësore të Sikorsky CH-124 Sea King dhe Boeing Vertol CH-113 Labrador flotës helikopter. Polemika EH101 është parë si një faktor në zgjedhjet federale kanadez 1993. Urdhri u anulua nga qeveria e re Liberale në 1993 rezulton në një tarifë milionë $ 470 anulimit. (Wikipedia)


KARAKTERISTIKA :

Animime

Hyrja Crew: shift-e
Dera Cargo: shift-e-2
Shifrat Toggle ekuipazhit: ctrl-W (ujë timon komandës)
Open devijim pasme (HC.3): Tailhook - T kyçe
Zhytje Sonar hetim (HM.1): Tailhook - T kyçe
Wipers xham: L

Kolegjet POP-UP:

ndryshim-2: Radiot
ndryshim-3: GPS
Virtavia Westland Merlin EH101 FSX & P3D Shkarko
Gjuhë