Gjuhë

AgustaWestland AW139 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 270 MB
 • Shkarkime 15 665
 • krijuar 07-08 2019-
 • ndryshuar 07-08 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Origjinali nga Icaro Group. Përshtatja dhe modifikimi nga Carlos Palacio
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Një shtesë e jashtëzakonshme e helikopterit AgustaWestland AW139. Kjo makinë e gjithanshme (evakuim mjekësor, operacione të armatosura policie, zjarrfikës, ndihma e parë, etj.) Përdoret nga shumë vende në një kontekst ushtarak, qeveritar ose civil.

Kabina e këtij modeli është mjaft e ngjashme me helikopterin e vërtetë. Kabina është modeluar plotësisht në 3D. Shumica e instrumenteve të fluturimit janë duke punuar si FMS. Shtë thelbësore të lexoni dokumentacionin përpara se të fluturoni këtë helikopter sepse simulimi është në një nivel mjaft të përparuar. Dokumentacioni në "Dokumentet" tuaja përmban skedarët e mëposhtëm: "Listat e kontrollit AW139.docx", "Listat e kontrollit të kondensuar AW139.pdf", "FMS_guide.pdf", "Readme.docx" dhe "Type_Rating_Course.pdf".

Përfshihen me tre modele dhe tre gjallesa: SAR, HEMS, dhe HEMS pa nota.

Autori raporton se XMLVARS.dll nga Doug Dawson duhet të instalohet, por në fakt, është një gabim nga ana e tij. Që FMS të jetë plotësisht funksional, duhet të instaloni XMLVARS nga Tom AGUILO në dispozicion këtu: https://www.fsdeveloper.com/forum/resources/authors/taguilo.1802/ FMS do të jetë vetëm pjesërisht funksionale pa XMLVARS, por, kjo mbetet në rregull.

Kur filloni një fluturim me AgustaWestland AW139 do të dëgjoni një alarm për rreth 30 sekonda, duhet të prisni që nivelet të jenë normale, atëherë alarmi do të ndalojë.

AgustaWestland AW139 FSX P3D 2AgustaWestland AW139 FSX P3D 3AgustaWestland AW139 FSX P3D 4AgustaWestland AW139 FSX P3D 5AgustaWestland AW139 FSX P3D 6AgustaWestland AW139 FSX P3D 7AgustaWestland AW139 FSX P3D 8AgustaWestland AW139 FSX P3D 9AgustaWestland AW139 FSX P3D 11AgustaWestland AW139 FSX P3D 12AgustaWestland AW139 FSX P3D 14AgustaWestland AW139 FSX P3D 15AgustaWestland AW139 FSX P3D 16AgustaWestland AW139 FSX P3D 18AgustaWestland AW139 FSX P3D 19AgustaWestland AW139 FSX P3D 20AgustaWestland AW139 FSX P3D 21AgustaWestland AW139 FSX P3D 22AgustaWestland AW139 FSX P3D 23AgustaWestland AW139 FSX P3D 24
 • Autori: Origjinali nga Icaro Group. Përshtatja dhe modifikimi nga Carlos Palacio
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 270 MB
 • Shkarkime 15 665
 • krijuar 07-08 2019-
 • ndryshuar 07-08 2019-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Origjinali nga Icaro Group. Përshtatja dhe modifikimi nga Carlos Palacio
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium