Gjuhë

Boeing 747-400 Aerolineas Argentinas FSX

Size 31.45 MB
Downloads 9 807
Created 15-05-2012 23:20:19
Changed 07-06-2012 00:39:44
Liçensë freeware i jashtëm
Boeing 747-400 në ngjyrat e Aerolineas Argentinas, një makinë të bukur modeluar në përsosmëri nga Hiroshi Igami. Tre textures përfshira korrespondojnë me tre Boeing 747 regjistruar për kompaninë: LV-ALJ, LV-AXF dhe LV-BBU. Kabinë virtuale është paracaktuar FSX B747 dhe tingujt janë ato nga një e vërtetë 747 General Electric CF6-80C2B5F

Aerolineas Argentinas (IATA: AR, ICAO: ARG) është linja ajrore kombëtare e Argjentinës, e privatizuar në 1990s nga qeveria e Carlos Menem (Justicialist Partisë, PJ). Ajo u shtetëzuan në shtator 2008 nën qeverinë e Cristina Kirchner (Fronti për Victory-PJ), një gjykatë argjentinas ka refuzuar asnjë kompensim për firmën spanjolle Marsans, pronari i biznesit.

Firma gjithashtu zotëron degë Austral Lineas Aereas, ka në fluturimet e brendshme, e cila ishte nacionalizuar edhe në 2008.

Aerolineas Argentinas pritet të bashkohet me aleancën SkyTeam dhe do të jetë e vetmja kompani në Amerikën e Jugut. Një marrëveshje duhet të shpallet në tetor 2010 për të hyrë në aleancë në 2011 ose 2012. (Burimi: Wikipedia)
Boeing 747-400 Aerolineas Argentinas FSX Shkarko
Gjuhë