Gjuhë

Boeing 747-8i Paketa e Forcave Ajrore FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 80.8 MB
 • Shkarkime 42 877
 • krijuar 27-02 2015-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: SkySpirit2011, Alrot, redaktuar nga Enrique Cornejo, modifikuar dhe fiksuar nga Rikoooo, Forca Ajrore Një rilyej nga Dagobert
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Më 01 / 08 / 2018: Modeli 3D i përditësuar (SSPX2012-748V4_GENX.mdl 2012 -> 2016), cilësi e re HD për Air Force One (nga Dagobert), textures të reja të natës, FDE (Aircraft.cfg dhe 747-8GEnx.air) shtuar, matës, shtoi matësin për trajtimin e tokës, azhurnimin GPWS, më shumë stabilitet dhe realizëm në fluturim. Prepar3D v4.3 I pajtueshëm

Air Force One është thirrja shenjë të ndonjë avion të Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, në të cilën është Presidenti i Shteteve të Bashkuara.

Që 1990, flota presidenciale përfshin dy Boeing 747 pajisur posaçërisht dhe të rinovuar në mënyrë që presidenti dhe ekipi i tij mund të lëvizin në mënyrë fleksibile dhe të sigurtë duke mbajtur kontakte me udhëheqësit civilë dhe ushtarakë të shkaktojë asnjë reagim vonë një krizë.

FSX Air Force One Boeing 747-8i me VC të përparuar nga Alejandro Rojas Lucena dhe textures VC të azhurnuara nga Enrique Cornejo.
Kjo i jep një vështrim B747 payware virtuale kabinë dhe tani me sixhade lëkurë të gjelbër në anët e vendeve. Ajo ka edhe një xhaketë pilot i varur në pjesën e pasme të kabinë. Panel.cfg dhe aircraft.cfg janë mbledhur dhe redaktuar nga Ekipi i Workshop flightsim.
Tani ju mund të pop-up "ikona e mia" dritare në kabinë virtuale për të arritur lehtësisht dritaret e mëposhtme: GPS, Avionics, harta, ATC, të rriten / radio kaloni lartësimatës / spoiler, kaloni auto-break, kitara mbyt, orën, descentometer, kneeboard dhe panel lart. Një karakteristikë e re në ikona dritaren time është Pitot kaloni ngrohjes me të në dhe jashtë karakteristika (XML matës nga Enrique Cornejo).

Autopilot në çelsin kanë dritat jeshile që i bëjnë ato të duken më reale. Qendra ATC identifikimi në këtë avion është "Boeing 747 Air Force One". Pozita e dritat strobe ka qenë e fiksuar. Pamje kabinë nga vendi i pilotit tani është më e rehatshme për shkak se distanca në selinë është më e gjatë. Avioni ka pamje të reja motor dhe pamje të reja të brendshme të QV-ve. Frenat kanë një diferencial frenat sistem për të bërë kthesa të lëmuara në terren. Forcat Ajrore One cilësi është textures mrekullueshme dhe profesionale me të panjohur, e cila përfshin detaje, tymi të vërtetë në katër motorët, më shumë pamje të kabinës, zë realist dhe më realiste dritat natën e QV-ve dhe textures natë trup i avionit.

Parametrat e aileronit gjithashtu janë përmirësuar, kështu që tani kthesat janë më të buta. Ky aeroplan përdor Projektin Hapësirë ​​Sky FSX Boeing modeli B747-800 OSX748V4_GENX (MDL), dhe përfshin dritaren e matjes Posky Utility për të parë shkallët kryesore, servisimin e ngarkesave në tokë, etj Tingujt e motorit janë të redaktuara si ato të vërteta me ambientin e kabinës. Kompjuteri i Menaxhimit të Fluturimit (FMC) është i fiksuar dhe duket si një instrument me pagesë. VC përfshin FMC, Primary Flight Display (PFD) dhe Ekrani me shumë funksione (MDF) i shfaqur në madhësinë e duhur. Karriera virtuale gjithashtu ka një Sistem të Treguesit të Motorit dhe Ndërhyrjes në Rrugë të njohur gjithashtu si EICAS, Sistemi i Paralajmërimit të Afërsisë Tokësore (GPWS), fshirësit e punës, dritat e kabinës, shtypja ndaj zjarrit, ndërprerësja e avionikës, kryqëzimi i karburantit.

Mund të gjeni gjithashtu çelsat e dritave të uljes, çelsin e dritës së taksisë, gjeneratorët e motorit, gjeneratorin APU, ndërprerësin e baterisë, çelsat e fillimit, ndërprerësin e akullit, çelsat e dritave të përgjithshme. Numrat e orës tani janë në portokalli gjë që i bën ata të duken më mirë dhe lehtësisht të dallueshëm. Mbledhur dhe redaktuar për FSX nga Themeluesi i Punëtorisë së Fluturimeve Enrique Cornejo.

Jump Seatpalët lëkure sixhadeMain view kabinë natënMy Switch Icons- Pitot Heatscreenshot
 • Autori: SkySpirit2011, Alrot, redaktuar nga Enrique Cornejo, modifikuar dhe fiksuar nga Rikoooo, Forca Ajrore Një rilyej nga Dagobert
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 80.8 MB
 • Shkarkime 42 877
 • krijuar 27-02 2015-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: SkySpirit2011, Alrot, redaktuar nga Enrique Cornejo, modifikuar dhe fiksuar nga Rikoooo, Forca Ajrore Një rilyej nga Dagobert
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium