Gjuhë
Paketa Boeing B-52H CONECT FSX & P3D HOT

INFORMACIONET E FILEVE

 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 36.5 MB
 • Shkarkime 13 738
 • krijuar 28-01-2016
 • ndryshuar 25-09-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Format Port-Over - Nuk është i pajtueshëm P3Dv4 +
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Lockheed Martin Prepar3D v1 deri v3
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)
 • Shkarko
 • Autori:
 • Model nga AlphaSim, update nga David Robles i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium


Kjo eshte nje FSX/P3D vetëm konvertim dhe nuk do të punojë me FS2004. Modeli origjinal i krijuar nga AlphaSim Ltd për FS2004. Përditësuar në serinë CONECT B-52H nga David Robles.
Ky avion u testua më FSX Ari me përshpejtim, Prepar3Dv2.5, dhe Prepar3Dv3. Jo i pajtueshëm P3D v4 +

La Conect Platforma është aq e re ajo ka asnjë histori të vërtetë, hyri në shërbim në fund të 2014, në fillim 2015 dhe është ende duke u përditësuar:

B-52s janë rinovuar periodikisht në USAF depot e mirëmbajtjes si Tinker Air Force Base, Oklahoma. Tifoz pritet të mbetet në shërbim të paktën deri 2045, gati 90 vjet pasi i pari B-52 hyri në shërbim. USAF vazhdon të mbështetet në B-52 për shkak se ajo mbetet një bombardues efektiv dhe ekonomik të rënda, sidomos në llojin e misioneve që janë kryer që nga fundi i Luftës së Ftohtë kundër kombeve që kanë aftësitë e mbrojtjes ajrore të kufizuara. B-52 ka kapacitet për të bredh për periudha të zgjatur më shumë (apo edhe edhe jashte) e betejës, dhe të japë ngecje saktësi dhe municionet drejtpërdrejtë zjarri. Ajo ka qenë një aset të çmuar në mbështetje të operacioneve tokësore në të gjitha konfliktet e fundit. Boeing është duke dhënë tetë kits në 2013. Avioni i parë është duke kaluar nëpër procesin e përmirësimit, të përfundojë deri në prill 2014. 10 kits shtesë do të delievered në 2014 dhe 2015.
Në korrik 2013, Forcat Ajrore ka filluar një flotë të gjerë upgrade teknologjike e bombarduesve të saj B-52 quajtur Combat Rrjeti Communications Technology (Conect) për të modernizuar elektronike, teknologji komunikimi, informatikë, orkestrim, avionics në kuvertë fluturimit. Përmirësimet Conect përfshijnë software dhe hardware të tilla si serverat e reja, modem, radio, të dhënave-lidhje, marrës, flightdeck digjitale dhe workstations për të ekuipazhit.

Një pjesë është ARC-210 Warrior përtej-line-i-syve software programueshëm radio në gjendje të transmetojë zërin, të dhënat dhe informatat në fluturim mes B-52s dhe komandës terren dhe kontrollin e qendrave, duke lejuar transmetimin dhe marrjen e të dhënave me inteligjencës përditësuar, hartë, ose informacioni i synimeve të dhënësit; mëparshme në-fluturimit ndryshimet e synuara kërkohet kopjimi poshtë koordinatat, ndërsa ARC-210 lejon machine-te-makinë transferimin e të dhënave, të dobishme në misione të gjata durim, ku objektivat mund të ketë ndryshuar vende kur B-52 po udhëtonte. Avioni do të jetë në gjendje për të marrë informacion nëpërmjet Link-16. përmirësimet Conect do të kushtojë 1.1 miliardë $ në përgjithësi dhe për të marrë disa vjet. Financimi është siguruar për 30 B-52s dhe Air Force shpreson për përmirësimet 10 Conect në vit, por norma e ka ende për t'u përcaktuar. Armët përmirësimet përfshijnë Upgrade 1760 Armët e brendshme Bay (IWBU), e cila i jep një rritje 66 qind në aftësinë topi duke përdorur një ndërfaqe dixhitale dhe lëshimi rrotullues për të rritur payload armëve. Përpjekja IWBU pritet të kushtojë rreth 313 milion $. 1760 IWBU do të lejojë B-52 për të kryer AGM-158B JASSM-ER dhe ADM-160C MALD. All 1760 IWBUs duhet të jetë online duke Tetor 2017.

Në krahasim me tre B-52s bartin armë 36, dy bombardues do të ketë aftësinë për të kryer armë 40, uljen e numrit të ekuipazheve dhe shumat e karburantit të nevojshëm për një mision, dhe i jep mundësinë e vendosjes më shumë armë në shenjë me të njëjtin numër e avionëve. [200] 1760 IWBU lejon armë precision-udhëzuar që do të vendoset nga brenda gjirit të armëve, duke rritur numrin e armëve të udhëzuar një B-52 mund të bartin dhe të reduktuar nevojën për bombat udhëzuar që të kryhet jashtë në hardpoints krahut. Faza e parë do të lejojë një B-52 për të kryer 24 JDAMs 500-kile ose 20 JDAMs 2,000-paund, me fazat e mëvonshme i përshtaten JASSM dhe familjen MALD e raketave. Përveç kryerjes bomba më të zgjuar, duke lëvizur ato brenda vendit nga rezultatet krahë në një 15 kursimet për qind të karburantit dhe gamë më të madhe nga pak rrjetë. USAF vazhdon të mbështetet në B-52 për shkak se ajo mbetet një bombardues efektiv dhe ekonomik të rënda, sidomos në llojin e misioneve që janë kryer që nga fundi i Luftës së Ftohtë kundër kombeve që kanë aftësitë e mbrojtjes ajrore të kufizuara. B-52 ka vazhduar edhe në shërbim për shkak se nuk ka pasur asnjë zëvendësim të besueshme.
Strukturore, të airframes janë ende të guximshëm, por në aspektin e aftësive elektronike, sulmuesi është një relike epoka e gurit. Përmirësime të tjera do të përfshijë një shtet-e-artit në rrjetin informatikë me workstations në çdo pozicion të ekuipazhit dhe një Citofon integruar dixhital me kapacitet të rritur që do të lejojë anëtarët e ekuipazhit për të biseduar me njëri-tjetrin në kufje të pajisura me teknologji zhurma-anulimi. milion $ 76 përmirësuar Conect do të kryhet nga Boeing dhe mbulon të ulët të normës së prodhimit fillestar të mjeteve të para Conect, së bashku me pjesë rezervë dhe mirëmbajtje dhe shërbim në Tinker.

Shih ndjekur lidhjen:

https://science.dodlive.mil/2013/07/30/b-52-conect-upgrade/

Tipare të reja në këtë paketë:

1. Të gjitha ngjyra të reja.
2. New bosh mapping bump
3. Të gjitha ngjyrat janë në formatin DDS.
4. Liveries shumta.
5. New konfigurimit ajrit file.
6. textures të reja HD VC
7. FSX Air File është instaluar.
8. views kamera shtuar.
9. Çështja e transparencës me modelin QV adresohen.
10. Të gjitha kabina e re digjitale janë krijuar.
11. FSX shifrat e koduara dhe nën-panelet
12. Default dhe me porosi GPS
13. Radar Traffic punës

prezantimi Videofsx 2015-12-15 15-08-04-01fsx 2015-12-15 15-08-34-02fsx 2015-12-15 15-08-43-97fsx 2015-12-15 15-09-14-07fsx 2015-12-15 15-09-48-24fsx 2015-12-15 15-10-51-34fsx 2015-12-15 15-11-20-51fsx 2015-12-15 15-12-25-19fsx 2015-12-15 15-12-43-49fsx 2015-12-15 15-12-53-46fsx 2015-12-15 15-13-03-49fsx 2015-12-15 15-14-02-87fsx 2015-12-20 17-07-50-65fsx 2015-12-20 17-08-13-12fsx 2015-12-20 17-08-38-01fsx 2015-12-20 17-09-57-20fsx 2015-12-20 17-10-27-61fsx 2015-12-20 17-14-26-55fsx 2015-12-20 17-14-51-77fsx 2015-12-20 17-17-48-78fsx 2015-12-20 17-26-50-02fsx 2015-12-20 17-27-58-58fsx 2015-12-21 18-56-12-04fsx 2015-12-21 23-19-43-93fsx 2015-12-21 23-20-03-94fsx 2015-12-21 23-20-33-96fsx 2015-12-21 23-20-43-97fsx 2015-12-21 23-20-53-91fsx 2015-12-21 23-21-03-98fsx 2015-12-21 23-21-13-92fsx 2015-12-21 23-21-43-99fsx 2015-12-21 23-22-23-98fsx 2015-12-21 23-23-03-03fsx 2015-12-21 23-23-36-67fsx 2015-12-21 23-24-33-65fsx 2015-12-21 23-24-57-09fsx 2015-12-22 21-55-28-86fsx 2015-12-22 21-55-38-82fsx 2015-12-22 21-55-48-87fsx 2015-12-22 21-55-58-83fsx 2015-12-22 21-56-08-82fsx 2015-12-22 21-56-18-83fsx 2015-12-22 21-56-28-87fsx 2015-12-22 21-56-38-87fsx 2015-12-22 21-56-48-87fsx 2015-12-22 21-56-58-83fsx 2015-12-22 21-57-09-03fsx 2015-12-22 21-57-28-83fsx 2015-12-22 21-57-48-85fsx 2015-12-22 21-57-58-84fsx 2015-12-22 21-58-08-82fsx 2015-12-22 21-58-18-85fsx 2015-12-22 21-58-28-85fsx 2015-12-22 21-59-18-86fsx 2015-12-22 21-59-28-84fsx 2015-12-22 21-59-38-82fsx 2015-12-22 21-59-48-85fsx 2015-12-22 21-59-58-83fsx 2015-12-22 22-00-08-86fsx 2015-12-22 22-00-28-85

INFORMACIONET E FILEVE

 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 36.5 MB
 • Shkarkime 13 738
 • krijuar 28-01-2016
 • ndryshuar 25-09-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Format Port-Over - Nuk është i pajtueshëm P3Dv4 +
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Lockheed Martin Prepar3D v1 deri v3
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)
 • Shkarko
 • Autori:
 • Model nga AlphaSim, update nga David Robles i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium


Nëse ju pëlqen Rikoooo mund të kontribuoni me një dhurim