Gjuhë

Boeing 737-MAX8 Multi-Livery FSX & P3D

INFORMACION

Ndryshoni regjistrin

Më 27 / 02 / 2020: Versioni 1.03 - Ky version sjell shumë korrigjime.

Fixed:

 • Elektrike gjithmonë On -> tani mund të përdorë modalitetin Ftohtë dhe të Errët
 • Motori ndriçon shkëlqimin në Prerpar3D V4.5
 • Pozicionet e dritareve të paneleve 2D
 • Skedar PFD XML që korrigjon cilësimet e barometrit (nga JackyB)
zëvendësohet:
 • Paneli i radios nga një i plotë që funksionon me audio
 • Tekstet virtuale të kabinës së natës nga më realiste
 • Efekt i dritës së kabinës virtuale (fx_vclight) për realizëm më të mirë
 • Tekstet virtuale të kabinës janë zëvendësuar nga textures më të errëta të një cilësie më të lartë
shtuar:
 • Butonat e ikonave në kabinën virtuale
 • Ikona për Shërbimin dhe Panelin e Dritave në kabinën virtuale dhe Panelin 2D
 • Vlerëson përmirësimin e vetë-ndriçimit në kabinën virtuale

Më 24 / 02 / 2020: Versioni 1.02

Fixed:
 • Korrigjime të shumta në skedarët Aircraft.cfg dhe Panel.cfg
 • Qendra e gravitetit
 • Alarme të fiksuara
 • Kodet e Jetway
 • Ngarkimi më i shpejtë i 737-MAX8 në imitues
 • Dritat në motorët e pamundur të ndalen
 • Zbutja e tingullit të gyros në QV.
shtuar:
 • Efekte të reja
 • Para-konfiguruar për dritën Shockwave

prezantimi Video


Boeing 737-MAX8 është përsëri në Rikoooo! A jeni gati për të fluturuar këtë aeroplan përrallor? Withshtë me lejen e krijuesit të saj Hiroshi Igami (TDS) që ne ofrojmë këtë paketë të shkëlqyeshme duke përfshirë 41 riparime. Përfshirë me kabinën e paracaktuar virtuale të FSX 737-800 (nuk ka kabinë falas 3D 737-MAX falas për momentin) të modifikuar nga Alejandro Rojas Lucena / FSND dhe Panel V2 i përmirësuar nga Philippe Marion, një grup i tingullit për motorët CFM International LEAP-1B krijuar nga k-akai.blogspot.com dhe shumë përmirësime të tjera që e bëjnë këtë paketë paketën më të mirë Freeware për 737-MAX8. Manualët e plotë dhe dokumentacioni i përfshirë.

Boeing 737 Max është gjenerata e katërt në familjen 737 të avionëve të ndërtuar nga Boeing Commercial Airplanes, bazuar në 737 Generation Next, të cilin do ta zëvendësojë. Modifikimi kryesor është instalimi i motorëve më të mëdhenj dhe më efikas CFM International LEAP-1B. Të tjerët kanë të bëjnë me kornizën e ajrit dhe kontrollet e fluturimit. Fluturimi i parë i 737 Max u bë në 13 Prill 2017, 50 vjet pas fluturimit të parë të 737. Deri në Tetor 2014, Boeing kishte marrë gjithsej 2,326 porosi të firmës për 737 MAX. Për arsye teknike që lidhen drejtpërdrejt me motorët, Boeing ka pezulluar fluturimet e tij të provës, madje duke parashikuar edhe vonesa në shpërndarje. Sidoqoftë, më 16 maj 2017, ajo dorëzoi kopjen e parë në kompaninë ajrore Malajziane Malindo Air, me një vonesë të vetme ditore në krahasim me orarin fillestar. Burimi Wikipedia

kabina virtuale
panel

intro4

VC është modeli fantastik i rishikuar Boeing 737-800 VC i Alejandro Rojas Lucena / FSND. Ky model VC përfshin wipers që punojnë (klikoni me të djathtën e miut mbi kaloni) me efekt shiu. Switelsat për ekranet LCD, EICAS, PFD, MFD. Ndërprerësi automatik i frenave. Hapja e dritares së pilotëve. Kabina e ndërrimit të dritave. FMC realiste e integruar.

Tekste VC më reale të ditës dhe natës, me azhurnime të mëtejshme nga Philippe Marion, duke përfshirë 5 pamje të kamerës VC, duke shtuar Autopilot (në qendër) dhe vendin e kërcimit, tek oficeri i Parë, tastiera e Qendrës dhe Mbivendosja. Gjithashtu përmban një pirg të ri XML Radio në VC për të zëvendësuar matësin e vjetër FS9 B737-400.
Duke punuar plotësisht Auto-frenë, Auto-taksi plotësisht duke punuar, duke punuar panelin e shpalljes Autopilot, panelin fiks paralajmërues / paralajmërues, flakët fikse të Transit dhe Dritat e Shpalljeve të Zgjatura, Ndërprerësi Anti-Skid., VSpeed, Altitude Callout. Shërbimi tokësor dhe vendosja e dritave (përdorni Dobi panel), matës automatik (atrim.cab)

Lista e bojrave me emrat e krijuesve
 • Ngjyrat e Shtëpisë Boeing: Carlos Eduardo Salas
 • AeroMexico: Emmanuel Duarte (C&E Designs)
 • Air Canada Livery New Newry: Alex Williams - FSSRepaints
 • Air Canada: Carlos Eduardo Salas
 • Ajri i Kinës: Alex Williams
 • Air Europa: Pascal Disch
 • Air Jamaica: Alejandro Magadan
 • Amercian Airlines: Stian Svensen
 • British Airways: Stefan Bree
 • BlueWings (Tajlandë): Joerg Zeitschel
 • Batik Air: Torsten Märtke
 • Condori "Zemra me diell": Pascal Disch
 • Copa Airlines: Alejandro Magadan
 • Corendon Airlines: Stefan Bree
 • Airlines Airlines: Alejandro Magadan
 • FlyDubai: Stefan Bree
 • Investimi Corp Tudor: Alejandro Magadan
 • Garuda Indonesia: Benedictus Nathaniel Rusdianto
 • Gol Linhas Aereas: Alejandro Magadan
 • Iberia Airlines: Alejandro Magadan
 • Icelandair: Sean Kneppers
 • KLM Royal Dutch Airline: Sean Kneppers
 • Kulula.com: Salas Carlos Eduardo
 • LOT Airline Polish: Stefan Bree
 • LOT Airline Polonisht 2: Stefan Bree
 • Lufthansa: Aviv Leor
 • Norvegjisht: Stian Svensen
 • Okay Airways: Stefan Bree
 • BBJ (N329BJ): Joerg Zeitschel
 • BBJ (VP-CMA): Joerg Zeitschel
 • Ryanair: Disku Paskal
 • Scat Airlines: Torsten Märtke
 • Silkair: Carlos Eduardo Salas
 • NGJARJET E VAJTA N SOUTH VWNJE: Steve McBee
 • Turkish Airlines: Steve McBee
 • United Airlines: Carlos Eduardo Salas
 • TUI Airlines: Christoph Plank
 • Transavia: Sean Kneppers
 • Hainan Airlines: Lingyuan He
 • Airlines Shanghai: Lingyuan He
 • Airlines Siberian Airlines (S7): Gus Rodriguez

Këshilla
Si parazgjedhje, matësi automatik i automjetit është ndezur, gjë që e bën avionin më të lehtë. Nëse dëshironi një sjellje më realiste, mund të hiqni ose riemëroni matësin atrim.cab e cila është brenda dosjes "panel.wide" (\ SimObjects \ Aeroplanë \ Boeing 737-MAX8 Multi-Livery \ panel.wide)

Tani para se të bëhet fluturimi: Vendoseni UP-in tuaj nga + 2 ° në + 4 ° përndryshe nuk do të jeni në gjendje të shkëputeni, plus minimum 5 ° fletësh. Rrotulloni rreth 140 nyje në një kat 12-15 °.
Fushat e shkurtra kërkojnë më shumë copëza, maksimumi 15 °.

Shfaq panelin e shërbimeve
Prepar3D FSX - FSX-STEAM
paneli i shërbimeve p3d paneli i shërbimeve fsx

Paneli i Menaxhimit të Dritës
panel drite

Paneli i Shërbimit Tokësor 1
panel gsu1

Paneli i Shërbimit Tokësor 2
panel gsu2

Paneli për GSU Push-Back dhe Dinamik
Paneli i shpinës

Paneli i ngritjes (VSpeed)
panelin e ngritjes

Screenshots
Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 1Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 2Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 3Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 4Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 5Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 7Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 8Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 9Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 10Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 11Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 12Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 13Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 14Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 15Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 17Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 18Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 19Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 20Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 21Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 22Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 23Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 24Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 25Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 26Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 28Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 30Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 32Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 33Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 34Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 35Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 36Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 37Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 38Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 39Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 40Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 41Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 42Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 43Boeing 737 MAX8 Multi Livery FSX P3D 44

INFORMACION


Përditësuar fundit

03-06-2020Embraer ERJ 135 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Embraer ERJ 145 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Boeing 757-200 Donald Trump (Trump
--------