Gjuhë

Tom Airbus A330 MRTT FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (49 vota)
 • Masat 45.0 MB
 • Shkarkime 30 006
 • krijuar 31-12 2009-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Modeli nga Thomas Ruth, Updates nga Chris Evans & Louis Quintero & Rikoooo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Më 03 / 06 / 2018Tani i përputhshëm me Prepar3D v4 +, dy gjallesa: Tanker gjermane dhe RAAF, matës të rinj, tekste të reja HD për kabinën virtuale, tinguj të rinj, panel të ri 2d, shtuar FMC, shtoi Autoland CAT II dhe III, shtoi Airbus GPWS.

Një cisternë me cilësi të lartë të shkëlqyer për çdo version të FSX dhe Prepar3D. Vjen me një kabinë virtuale dhe tinguj me porosi. Përfshini me rampa të karburantit të animuar dhe punues, lexoni manualin për të mësuar se si ta përdorni.

Poshtë një screenshot të panelit të ramps karburantit (rrethi i kuq) në dispozicion vetëm nga kokë virtuale kokë.
rampe karburantit

Screenshot të ndryshme
2016 12 27 12 32 47 1082016 12 27 12 33 7 434mrtt1mrtt3Tom Airbus A330 200MRTT 1Tom Airbus A330 200MRTT 2

Origjina dhe përshkrimi i avionit të vërtetë:

A330 Multi Roli Tanker Transport (MRTT) është një derivat ushtarak i avionit Airbus A330-200. Ajo është projektuar si një ajër-ajër karburanti dhe transportit avionëve dual-rol. Për ajër-ajër misionet e karburantit A330 MRTT mund të jetë e pajisur me një kombinim të ndonjë prej sistemeve të mëposhtme:

* Airbus Military Aerial Rimbushja Boom System (ARBS) për thes të pajisur avionët marrës.

* Cobham 905E nën-krahut pods karburantit për hetim të pajisur avionët marrës.

* Cobham 805E Unit Rimbushja avionit (FRU) për hetim të pajisur avionët marrës

* Universal Aerial Rimbushja Enë Sistem Installation (UARRSI) për vetë-karburantit.

A330 MRTT ka një kapacitet maksimal të karburantit prej 111,000 kg (245,000 lb). Kapaciteti Standard karburantit lejon transportin e një shtesë kg 45,000 të ngarkesave. Krahu i A330 MRTT ka strukturë të përbashkët me katër motor A340-200 / -300 me vende të përforcuara në rritje për motorët jashtë e A340 së. pra krahut të A330 MRTT kërkon pak modifikim për përdorimin e këtyre hardpoints për lendet krahut karburantit.

Kabina A330 MRTT është projektuar për të siguruar konfigurimin optimale shtrojë në çdo klasë, që maksimizojnë edhe kapacitet dhe rehati. Kabina mund të konfigurohet në një larmi të madhe të Layouts nga vende 253 në një konfiguracion tre klasës, përmes udhëtarëve 298 në një konfiguracion dy-klasës, të 380 pasagjerë në një konfiguracion të vetëm në klasë. Kabina është e mobiluar me një dizajn modern attractively. Këto karakteristika të mundësojë një gamë të plotë të konfigurimin nga transporti maksimalisht trupave në customization komplekse të përshtatshme për VIP dhe mysafir misioneve. Një opsional Crew Rest Dhomëza (CRC), të vendosura në kabinën përpara mund të instalohet për një ekip rezervë për të rritur kohën në dispozicion për një mision. Kabina pasagjerëve të A330 MRTT mund të sigurohet me një sërë airstairs lëvizshëm për të mundësuar ekuipazhit dhe pasagjerëve të hyjnë dhe të lënë avionin kur airbridges ose terren Pajisje mbështetëse nuk janë në dispozicion.

A330 MRTT gjithashtu mund të konfigurohet për të kryer evakuimin mjekësor (MEDEVAC) misione. Madhësia e madhe e avionit lejon fleksibilitet maksimal dhe siguron rehati për të gjithë pacientët, për shembull deri në 130 stretchers standarde mund të kryhet.

Ashtu si A330-200, A330 MRTT përfshin dy compartments kuvertë të ulët mallrash (përpara dhe aft) dhe një aftësi të pjesa më e madhe e zonës i cili më tej tregon shkathtësi të avionit. Streha ngarkesave është modifikuar për të të jetë në gjendje për të transportuar deri në 8 paleta ushtarake përveç ULD civile.

Shkathtësi e A330 MRTT mundëson një numër i madh i opsioneve të ngarkesës për t'u transportuar në opsional kryesore ndarje ngarkesave kuvertë. Nga kontejnerë standarde komerciale dhe paletës përmes ushtarake, ISO dhe paleta të NATO-s (duke përfshirë vende) dhe kontenierë, të pajisjeve ushtarake dhe sende të tjera të mëdha të cilat janë të ngarkuar me një derë e ngarkesave.

Standard komerciale A330-200s janë dorëzuar nga Airbus Final Line Kuvendit në Tuluzë (Francë) për të Airbus Ushtarake Qendrës Konvertimi në Getafe (Spanjë) për montim i sistemeve të karburantit dhe të aviacionit ushtarak. ofrimit të parë të konsumatorit nisur, Australia është planifikuar për mesin e 2010. Services Qantas Mbrojtjes është konvertimin e mbetur katër A330-200s në objektin e saj Brisbane Airport në emër të EADS për RAAF.
 • Autori: Modeli nga Thomas Ruth, Updates nga Chris Evans & Louis Quintero & Rikoooo
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (49 vota)
 • Masat 45.0 MB
 • Shkarkime 30 006
 • krijuar 31-12 2009-
 • ndryshuar 14-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Modeli nga Thomas Ruth, Updates nga Chris Evans & Louis Quintero & Rikoooo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium