Gjuhë

Airbus A380 Air France FSX

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (178 vota)
 • Masat 29,3 MB
 • Shkarkime 54 792
 • krijuar 02-03 2010-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Modeli nga Robert Versluys, panel nga Pasquale Rinaldi, tingëllon nga Cadmus Lee
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për variantin FS2004 pajtueshme Kliko këtu

Këtu janë të fundit të lindur nga Air France, Airbus A380! Një trajtojnë vërtetë për të përzënë dhe trillime të garantuara, përfshin tinguj doganore dhe një model të veçantë panel 2D. Warning asnjë kabinë virtuale, kur duke filluar, right click në ekran dhe zgjidhni pamjen 2D kabinë.

- Në tetor 30, 2009, Air France-KLM ka marrë saj të parë Airbus A380
- Në nëntor 20, 2009, kompania ka bërë fluturimin e vajzërisë e A380 mes Parisit dhe Nju Jork me 538 pasagjerë në bord.

Air France është e marrjes në dorëzim të saj Airbus A380 parë, avioni më i madh në botë, të cilat mund të bartin pasagjerë 538 mbi 13,000 km. Tre nga dymbëdhjetë avionëve në mënyrë që do të dorëzohen në Air France në mes tani dhe 2010 pranverës, për të ndjekur nga afër nga një e katërta. Duke filluar nga 23 nëntor 2009, Air France A380 do të operohet në fluturime të përditshme në mes të Paris - Charles de Gaulle dhe Nju Jork - JFK, e ndjekur nga Paris-Johanesburg gjatë dimrit 2009-2010.

Prandaj, Air France është i pari bartës Evropian për të vepruar këtë Superjumbo dhe ajrore parë në botë për të ofruar fluturime transatlantike mes Evropës dhe SHBA-ve me këtë avion.

A380 është veçanërisht i përshtatshëm për strategjinë e Air France, dhe madhësia e saj është një ndeshje ideal për qendër të fuqishme të linjës ajrore në Paris - Charles de Gaulle.

katër shtet-e-artit-engines saj GP 7200, forma e tij aerodinamike dhe trup i avionit të saj integrimin e teknologjive të fundit të bërë A380 avioni më i ekologjikisht miqësore për kategori të saj.

«Në 1996, Air France bazuar vendimin e saj për të blerë A380 në kritere objektive të cilat kanë provuar se performanca e këtij avioni është e përshtatshme në mënyrë ideale për kërkesat e kompanisë», deklaroi Jean-Cyril Spinetta, Kryetar i Bordit të Drejtorëve të Air France-KLM .

A380 krenohet me kapacitet të barabartë me atë të një Boeing 777-200 dhe një Airbus A340-300 kombinuar, duke ofruar një reduktim 20% në shpenzimet operative.

«Çdo A380 do të mundësojë Air France për të ruajtur 12 për 15 milionë euro në vit, e cila, në klimën e vështirë ekonomike e sotme, siguron kompanisë me mjetet për të përballuar krizën. Air France, pra, do të jetë në gjendje të ofrojë klientëve të saj komoditetin edhe më të mëdha, duke i mbajtur shpenzimet e saj nën kontroll. Për më tepër, performanca e A380 është në përputhje me angazhimet mjedisore të kompanisë », shtoi Pierre-Henri Gourgeon, CEO i Air France.

A380 Air Francës ofron udhëtarëve tri klasa: La Première-First - vende 9 në kuvertë kryesore - Affaires-Business - vende 80 në pjesën e sipërme kuvertë - dhe vende Voyageur-Ekonomi 449 përhapur mbi dy kuvertën. Në çdo kabinë shumë të qetë, Air France ka krijuar një ambient intim qetësues, në sajë të ndriçimit rregullueshme përshtatshme për fazat e ndryshme të fluturimit. Nëse ai të jetë një pikë takimi, ose një zonë relaksim, secili kabina ka qenë i pajisur me gjithçka pasagjerët duhet të bëjnë përvojën e tyre të fluturimit një të vërtetë të pëlqyeshëm. 22 shoqëruesit e fluturimit janë në bord të shërbejë konsumatorëve 538.

Që në fillim të 1996, Air France ka marrë pjesë në grupet punuese, duke përfshirë Airbus dhe transportuesit kryesore nisë të A380, për të hartuar një avioni që mund të përmbushur pritjet e konsumatorëve, dhe ka përgatitur për ardhjen e saj që nga 2003. Air France ka punuar edhe me autoritetet e aeroportit për të përshtatur objekte tokësore në këtë avion të ri, të trajnuar si ekuipazhit dhe terren stafit dhe investuar në pajisje të përshtatshme devijim.
 • Autori: Modeli nga Robert Versluys, panel nga Pasquale Rinaldi, tingëllon nga Cadmus Lee
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (178 vota)
 • Masat 29,3 MB
 • Shkarkime 54 792
 • krijuar 02-03 2010-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Paneli i 2D vetëm
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autori: Modeli nga Robert Versluys, panel nga Pasquale Rinaldi, tingëllon nga Cadmus Lee
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium