Gjuhë

Airbus A300B1 / B2 / B4 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (89 vota)
 • Masat 63.6 MB
 • Shkarkime 50 198
 • krijuar 18-08-2010
 • ndryshuar 26-09-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Thomas Ruth, Tinguj nga Dennis Vormberge
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Më 26 / 09 / 2018 Paketa tani është në përputhje me Prepar3D v4 +, shtoi një FMC, shtoi një sistem Autoland (lexo Autoland_Manual_v21.pdf), shtoi një GPWS për Airbus, shtoi FLIGHT DATA dhe V-Speed ​​gauges, shtoi një sistem të ri të trajtimit të tokës (RCB Ground Handling).

Riprodhim i bukur i cilësisë së lartë të Airbus A300 B1, B2, dhe B4. Kabina virtuale është sublime, e përfshirë me xNUMX liveries (si ZERO-G) dhe tingujt me porosi.

Variantet

A300B1

Vetëm dy u ndërtuan: prototipi i parë dhe një avion i dytë që u nënshtrua në nëntor 1974 në Trans European Airways (TEA). TEA menjëherë e nënvleftësoi avionin për gjashtë javë në Air Algérie. Ka akomodim për pasagjerët 300 (TEA) ose 323 pasagjerëve (Air Algérie) me një peshë maksimale prej 132,000 kg dhe dy motorëve GeneralX6-50A të 220 kN thrust.

A300B2

Versioni i parë i prodhimit. Mundësuar nga motorët General Electric CF6 ose Pratt & Whitney JT9D (të njëjtat motorë që mundësuan Boeing 747-100, "jumbo jet origjinale") midis 227 dhe 236 kN thrust, ai hyri në shërbim me Air France në Maj 1974. Prototipi A300B2 bëri fluturimin e parë në qershor 28, 1973 dhe u certifikua nga autoritetet franceze dhe gjermane në 15 Mars 1974 dhe miratimin e FAA të ndjekur në maj 30, 1974. Prodhimi i parë A300B2 (numri A300 5) bëri fluturimin e tij të parë në 15 April 1974 dhe iu dorëzua Air France disa javë më vonë në maj 10, 1974. A300B2 hyri në shërbimin e të ardhurave në 23 May 1974 në mes të Parisit dhe Londrës.

* A300B2-100: 137 metrik ton MTOW
* A300B2-200: 142 metrik ton MTOW, me flaps Krüger, ofrimit të parë të Afrikës së Jugut Airways në 1976
* A300B2-300: rritje maksimale Landing Pesha maksimale / Zero Karburanti Pesha

A300B4

Versioni i madh i prodhimit. Përmban një rezervuar karburanti qendrës për rritjen e kapacitetit të karburantit (47,500 kg). Prodhimi i B2 dhe B4 arritën 248. A300B4 i parë (në 9th A300) fluturoi në 25 dhjetor 1974 dhe ishte certifikuar në 26 mars 1975. ofrimit e parë është bërë për Germanair (e cila më vonë u bashkua në Hapag Lloyd) në 23 maj 1975.

* A300B4-100: 157.5 metrik ton MTOW, ofrimit pari që Germanair në 1975.
* A300B4-200: 165 metrik ton MTOW, ofrimit pari që Hapag-Lloyd Flug në 1980
* A300B4-200FF: Një A300 me një "para-ballafaqohet" ndarje të ekuipazhit. parë 2-crew widebody avioni në botë. Përfshin disa aviacionit dixhitale të A310 s dhe A300-600 së. Shërbimi i parë pa me Garuda Indonezi në 1982, klientët e mëtejshme ishin VASP, Tunisair, Kar-Air / Finnair dhe MNG Airlines.
* A300B4-600: Referuar si A300-600. Shikoni më poshtë.
* A300C4: Convertible mallrash version, me një derë të madhe mallrash në anën e portit. dorëzuar pari që i Afrikës së Jugut Airways në tetor 1982.
* A300F4-203: Versioni së mallrave të A300B4-200. ofrimit të parë ka ndodhur në 1986, por vetëm shumë pak janë ndërtuar si A300F4-200 u zëvendësua shpejt nga më të aftë A300-600F (përcaktim zyrtar: A300F4-600F).

Burimi: Wikipedia

Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 1Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 2Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 3Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 4Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 5Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 6Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 7Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 8Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 9Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 10Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 11Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 12Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 13Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 14Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 15Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 16Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 17Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 18Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 19Airbus A300B1 B2 B4 FSX P3D 20
 • Autori: Thomas Ruth, Tinguj nga Dennis Vormberge
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (89 vota)
 • Masat 63.6 MB
 • Shkarkime 50 198
 • krijuar 18-08-2010
 • ndryshuar 26-09-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Thomas Ruth, Tinguj nga Dennis Vormberge
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

02-03-2020Boeing 737-MAX8 Multi-Livery FSX &
--------