Gjuhë

Airbus Military A400M v2.0 FSX & P3D

HOT
Size 40.7 MB
Downloads 58 651
Created 02-01-2012 03:28:10
Changed 31-05-2015 19:50:15
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 8
Autori: Patrick Le Luyer, përditësuar nga Andreas Rotowski i jashtëm http://oldpat.e-monsite.com/
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX dhe / ose P3D #3D Pozita virtuale
Më 14 / 05 / 2015 : Version 2.0 - New VC Battery, Avionic, Nav-GPS, Autobrake, Lights, DEICE, Pump karburantit dhe çelsin gjenerator, Master paralajmërojnë, vigjilent TCA, dritat Gear statusit, KMF, faqe karburantit, EICAS, callouts, të reja e drejtë / të mesëm vend pikëpamjet e QV-ve dhe sistemit reworked elektrike. Të përfshira është edhe e fundit dinamika e fluturimit përditësim nga Bob Chicilo.
Model krijuar në Gmax me virtuale kabinë dhe doganore tingujt, dy repaints përfshirë: Royal Air Force, Forcat Ajrore frëngjisht, gjermanisht Air Force, Cam. Përfshin të reja të modelit fluturimit dhe pikëpamjet shtuar kamera nga 22 prill 2015. Detajet në dispozicion në http://oldpat.e-monsite.com

Në botën e vërtetë

Airbus A400M është një avion ushtarak transporti projektuar nga Airbus i zhdërvjellët dhe pritet të hyjë në shërbim në mes 20,123 dhe 20,144. Ajo aktualisht kontrollohet nga tetë kopje të vendeve 174 ndryshme: Gjermani, Francë, Spanjë, Mbretëria e Bashkuar, Turqia, Belgjika, Luksemburgu dhe Malajzia. Afrika e Jugut ka anuluar nga ana e rendit të saj dhe Kili nuk e ka rinovuar letrën e tij origjinale të qëllimit. Qëllimi është për të plotësuar apo zëvendësuar flotën ekzistuese, plakjen, të përbërë nga amerikane C-130 Herkulit apo C-160 franko-gjerman Transall.

Drejtimi i rrotullimit të helikave

Një detaj është shumë e rëndësishme: koncepti dbe (Poshtë Midis Makinat), që do të thotë "teh poshtë në mes motorët." Në çdo krah gjysmë, drejtimi i rrotullimit të helikave në të dy motorë është i kundërt, lëvizjen në rënie të blades që ndodhin në mes të motorëve në rreth mes të krahut, në mënyrë që rrjedha e të frymës së blades është i përqëndruar.

Ky konfigurim është zgjedhur në radhë të parë për të minimizuar asimetri që ndodh në rast të dështimit të motorit, sidomos të një motor të jashtëm (e cila është e zakonshme në avionët ushtarake në një teatër të operacionit). Por ajo gjithashtu ka shumë implikime: përpjekje më pak në krah, ku struktura të mundshme humanitare. Përveç kësaj, madhësia e domethënie është zvogëluar që nga korrigjim yaw mund të jetë më pak në rast të dështimit të motorit, reduktimin rrjetë. Këto dy karakteristika të lejojë për aftësi më të madhe varg apo mbante një ngarkesë më të madhe për të njëjtën sasi të carburant50. Katër motorët janë në fakt identike, por dy motorët janë të pajisur me një veshje përmbysur drejtimin e rrotullimit të helikë.

Ndryshe nga An-70 dhe An-22, A400M nuk përdor propellers, specialiteti i madh i motorit ruso-ukrainase, përfitimet aerodinamike janë kompensuar nga pesha dhe kompleksiteti të lartë. (Burimi Wikipedia)

1234
Airbus Military A400M v2.0 FSX & P3D Shkarko
Gjuhë