Gjuhë

Airbus A320-214 Swiss FSX & P3D

INFORMACION

Ndryshoni regjistrin

Më 30 / 06 / 2019: Shtohen dy liveries të reja zvicerane HB-IJJ dhe Swiss International Lines Ajrore HB-JLT. FMC e re në Virtual Cockpit, SFCC, AUTOFLARE, CALLOUT, Trajtimi i Tokës, V1 Llogaritja. Tekstet e reja HD "ngjyra të forta gri" në kabinën virtuale.

Shtoi Stefan Liebe 2D Panel A32X para konfiguruar nga Ken Webber.

Tani edhe në përputhje me Prepar3D v4.5

Superb Airbus A320 në ngjyrat e kompanisë zvicerane, ka tinguj me porosi, përdorin kabina virtuale "të modifikuar" të parazgjedhur FSX A321 (njësoj si A320). Flying këtë aeroplan është kënaqësi e madhe.

Swiss International Air Lines AG (shkurt: Zvicra) është kompania ajrore e Zvicrës që operon me shërbime të planifikuara në Evropë dhe në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Afrikën dhe Azinë. Shpërndarja e saj kryesore është Aeroporti i Zürich (ZRH). Linja ajrore u formua pas falimentimit 2002 të Swissair, ish flamurtar i Zvicrës. Zvicra është një degë e linjës ajrore gjermane Lufthansa, me seli në EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg pranë Basel, Zvicër, dhe një zyrë në Zyrih të Zvicrës në Kloten. Zyra e regjistruar e kompanisë është në Basel.

Linja ajrore përdor kodin IATA LX që trashëgoi nga linja ajrore zvicerane Crossair (Kodi Swissair ishte SR). Kodi ICAO është SWR, i trashëguar nga Swissair (Crossair ishte CRX), në mënyrë që të mbahen të drejtat ndërkombëtare të trafikut. (Wikipedia)

Airbus A320-214 Swiss nga Polo91240 video për Rikoooo.com
Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 1Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 2Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 3Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 4Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 6Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 7Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 9Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 10Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 11Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 12Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 13Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 14Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 16Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 17Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 18Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 20Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 21Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 22Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 23Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 24Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 25Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 26Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 27Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 28Airbus A320 214 Swiss FSX P3D 29

MFK në kabinën virtuale:
Airbus A320 214 Swiss FSX P3D FMC

INFORMACION