Gjuhë

Airbus A380-800 VC Air France FSX & P3D

HOT
Size 44.7 MB
Downloads 258 601
Created 29-08-2012 05:08:33
Changed 19-04-2017 21:17:19
Liçensë freeware i jashtëm
Autori: Project Airbus, ripaketoi dhe 2D Panel nga Rikoooo, korrigjimi VC frymëzuar nga Facked i jashtëm http://www.pafs.wf
Shkarko Për FSX-SP2 & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar # Port-Over pa kompatibil P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Më 05 / 05 / 2013: mete Fixes QV-ve dhe duke shtuar një panel 2D krijuar nga Rikoooo.
Airbus A380 Air France ngjyra, kjo është paketë të plotë! Përfshin kabinë virtuale të bazuar në një A380 dhe doganore reale tingujve, kjo paketë gjithashtu fixes mete me xham errët (xhami) dhe radio. Kabina e klasit të parë (kati i dytë) është modeluar gjithashtu. Vini re se xhami xhami mund të bëhet i errët në qoftë se ju jeni në shi (vetëm FSX SP2 dhe P3D). Në 2012 Air France zotëronte tetë aeroplanë të tilla me vendet e 538 secila e pajisur me motorë "Aleanca GP 7200."

Airbus A380 është një shumë e civil avioni widebody gjatë ngarkesë katër-motor dykatësh prodhuar nga Airbus, një filial EADS. elementet e saj janë ndërtuar kryesisht në Francë, Gjermani, Spanjë, dhe Mbretërinë e Bashkuar, kuvendi i fundit është bërë në Tuluzë, Francë.

Programi A380, një kosto totale zhvillimin e 12 miliardë euro, u nis në mesin e 1990 si Airbus A3XX. Fluturimi i parë u zhvillua në 27 prill 2005 në aeroportin Toulouse dhe shërbimi i parë komercial është mbajtur tetor 25, 2007 nga Singapore Airlines mes Singapor dhe Sydney.

A380 është, në 2012, avioni më i madh civil në shërbim të pasagjerëve, dhe avioni tretë më e madhe në historinë e aviacionit, pasi Hughes H-4 Herkulit dhe Antonov An-225. kuvertë e sipërme e A380 shtrihet përgjatë gjithë gjatësisë së avionit, duke i dhënë zonë kabinën 50% më shumë se konkurrenti i tij i drejtpërdrejtë, Boeing 747-400. (Wikipedia)

snap473 snap475
 snap476  snap477
thumb Snap781 thumb Snap779
thumb Snap780

New panel 2D krijuar nga Rikoooo + korrigjohet dhe përshtatur QV për FSX dhe Prepar3D
Të përfshira me HUD në QV dhe 2D Panelit, textures natës, ikona panel dhe disa vlerëson doganore ...
thumb Snap782 thumb Snap783
thumb Snap784

Paneli 2D është para-instaluar dhe të përfshira në këtë paketë. Megjithatë, ju mund ta shkarkoni atë veç e veç: Shkarko 2D Panel (VC korrigjohet) - 8MB pa_a380_2dpanel_rik_fsx.zip
Airbus A380-800 VC Air France FSX & P3D Shkarko
Gjuhë